4 D'li İşçilerden Yeni Bir Rekor Daha

Kamuda istihdam edilen yüz binlerce işçi asıl iş kolllarında toplu sözleşmeye geçiş yapmak için adeta sosyal medyanın gündemini belirliyor. İşçiler bugün de yeni bir rekora imza attılar.

4-B/4-C/4-D li 12.10.2020, 23:32 13.10.2020, 00:30
4 D'li İşçilerden Yeni Bir Rekor Daha

Kamuda taşeron firmalarda yıllardır asgari ücretle çalışan işçiler kadroya geçiş sonrası umduğunu bulamadı. Kadroya geçince ekonomik olarak şartların daha iyi olacağını düşünen işçiler için kadro tam bir hayal kırıklığı oldu.

Asgari ücrete ilave olarak yüzde 4 zam alan işçiler, 2018 yılının Nisan ayından beri sendikasız ve toplu sözleşmeden mahrum olarak çalışıyorlar. 1 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan toplu iş sözleşmesine dahil edilecek olan işçiler, bazı sendikaların 4 Dliler için yardımcı iş kolunda TİSe dahil edilme taleplerine hayli tepkili. Kamu kurumlarında yıllardır asgari ücretle çalışan 696 KHKlı işçiler kadro sürecinde adeta sendikasızlaştırıldılar. İşçilerin bu süreçte sesi soluğu çıkmayan fakat toplu sözleşme süreci yaklaşınca adeta kazan kaldıran sendikalara tepkileri dinmek bilmiyor.

Her gün farklı bir twitter etkinliği düzenleyen işçiler kurdukları sosyal medya platformlarında aynı anda yüz binlerce işçiyi harekete geçirerek sosyal medyayı sallamaya devam ediyorlar. Ellerinde ki bu gücü iyi kullanan sosyal medya yöneticileri yaptıkları hashtagh çalışmaları ile hemen hemen her gün twitterda Trend Topic (TT) oluyorlar. 

Bugün de #hakişekarşıtekyürek696 hashtaghı ile sosyal medyada çalışma yapan işçiler Twitter gündemine yerleşti.

1 Saat içerisinde 80 binden fazla twitin atıldığı platformda çalışanlar seslerini başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, diğer Bakan ve bürokratlara, muhalefet liderlerine ve siyasi partilere duyurarak, hak arayışı sürdürmeye devam ediyorlar. 

İşte bugünkü güncel rakamlar AJANS KAMU farkıyla

İŞTE BUGÜNKÜ REKOR PAYLAŞIM SAYISI 

#hakişekarşıtekyürek696

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:54
İkindi 15:53
Akşam 18:24
Yatsı 19:43