4 D'li işçilerle ilgili atılan bu manşetlerin amacı ne!

Kamuda yıllarca asgari ücretle taşeron olarak şirketlerde çalışırken, ezilen ve adeta sömürülen 4 D'li işçilerin kadroya geçmesiyle birlikte kasıtlı olarak atılan bu manşetlerin asıl amacı ne! Ajans Kamu Özel Haberimizde..

4-B/4-C/4-D li 19.09.2021, 22:29 19.09.2021, 23:17
4 D'li işçilerle ilgili atılan bu manşetlerin amacı ne!

Kamuda 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerle ilgili Sözcü Gazetesi yazarı Ali Ekber Ertürkün bugün kaleme aldığı yazı kamu işçilerini hayli kızdırdı.

Yazının ne maksatla yazıldığı, hangi amaca hizmet ettiği henüz bilinmiyor fakat sağlık işçileriyle, hemşireleri karşı karşıya getiren bu tür yazıların ve haberlerin pandemi sürecinin böylesi kritik günlerinde kaleme alınması, sürecin işleyişine zarar vereceği hususunda işçiler tarafımıza dönüş yapıyor.

Özellikle pandeminin başından bu yana canla başla çalışan, o vasıfsız diye tabir edilen Sağlık işçileri, hastanelerde cefakarca, fedakarca hizmet ediyor. Hastanelerin yükünü omuzluyor. Yıllarca asgari ücretle çalışırken kimsenin sesi çıkmazken, şimdi kadroya geçip sendikal haklara kavuşmaya başlayan işçilere karşı yazılan bu yazı, çalışanları hayli üzdü.

TEPKİLER ADETA ÇIĞ GİBİ

Kamu işçileri haberin ardından sosyal medyada Sözcü Gazetesi yazarı Ali Ekber Ertürke çok büyük tepki gösteriyor. 

SENDİKALAR NE AÇIKLAMA YAPACAK!

İşçiler duruma tepki gösterirken, sendikalar ne açıklama yapacak merakla bekleniyor.

İŞTE O HABER

İŞÇİLERİN TEPKİLERİ;

AĞZI OLAN KONUŞUYOR!
Dışarıdan konuşmak kolay yıllarca taşeron şirklerinde hiçbir sosyal hakkı olmadan asgari ücretle alnının teriyle her kuruşunu hak ederek çalışırken kimsenin sesi çıkmıyordu. Bu işçiler kadroya geçti iki yıl yine asgari ücretle çalıştı yine kimseden ses yok. Kadroya geçmelerini hazmedemeyenler var. Bu insanlar bu ücretleri her kuruşuna kadar hak ediyor. Sağlık bir ekip işi doktorlar, hemşireler baştacı. Fakat Sağlık sektörü bundan ibaret değil. Teknik personel, güvenlik, bilgi işlem, veri giriş, klinik destek, temizlik, yemekhane personeli, Şöför ve bir çok yardımcı personel her biri Sağlık sektörünün eli ayağı. Bu insanların aldığı maaşı konuşulmamalı. Özlük hakları iyileştirilmeli. Bir çoğunun korkulu rüyası zorunlu emeklilik ve tayin hakkı verilmeli. Sözcü gibi her zaman işçinin arkasında olduğunu söyleyen bir gazeteden işçinin yıllardır ilk defa evine biraz fazla lokma girmesinden rahatsız olarak değilde işçi için daha fazla ne yapılabilir onun derdinde olmasını beklerdim.
Bu arada ben de taşerondan kadroya geçen temizlik personeliyim. Yaptığım işle gurur duyuyorum.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 20:00