Kadroya Geçen İşçilere Yüzdelik Fark Ödemesi Yapılacak mı?

696 sayılı KHK ile kadroya geçen taşeron işçilere yüzdelik fark ödenmesi hakkında aile, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığında üst üste kafaları karıştıran açıklamalar geldi. karışık. Bakanlık yazıyı bugün geri çekti.

4-B/4-C/4-D li 10.09.2020, 21:16
Kadroya Geçen İşçilere Yüzdelik Fark Ödemesi Yapılacak mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Kadroya geçen işçilere fark ödemesi yapılacak  

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamuda sürekli işçi kadrolarına geçişi yapılan işçiler kadroya geçtikten sonra yüzdelik olarak fazla almış olduğu ücretler kendilerine ödenmemişti. Gerek bireysel olarak açılan davalar gerekse sendikalar aracalığı ile açılan davalarda mahkemeler işçilere yüzdelik farkların ödenmesi gerektiği yönünde kararlar vermekteydi Son olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında çalışan işçiler adına sendika tarafından açılan ve kazanılan davadan sonra Aİle Bakanlığı birimlerine yazı yazarak işçilere yüzdelik farkların ödenmesi gerektiği yönünde yazı yazmıştır. 

Kadroya geçen işçilere maaş farkı ödenmesi yazısı geri çekildi Kadroya geçen işçilere maaş farkı ödenmesi yazısı geri çekildi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmerler Bakanlığı, 09.09.2020 tarihinde yazdığı yazı ile 696 sayılı yasa ile kadroya geçen işçilere yüzdelik farkı ödenmesi yönünde görüş bildirmişti. Bakanlık, aynı gün itibariyle yeni bir yazı daha yayımlarak kadro alan işçilere yüzdelik farkı ödenmesine ilişkin yazının geri çekildiğini bildirdi. Bu durum çalışanlarda büyük moral moral bozukluğuna yol açtı.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
696 veri giriş. 2 hafta önce
kadro verdik diyipte 3 yıldır sadece yüzde 4 zam veren enflasyon farkın bile vermeyelere selam olsun. ALLAH BÜYÜK !!!
banner51
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:45
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29