Sendikalar birbirine girdi! Leş kavgası ülke gündemine oturdu

Geçtiğimiz günlerde Öz Sağlık İş’ in düzenlediği çalıştayda konuşma yapan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, konuşmasının çarpıtıldığını ve algı operasyonu yapıldığını söyledi fakat rakip sendika kendilerinin hedef alındığını ve buna haklı tepki gösterdiklerini söyleyerek, Arslan'dan özür beklediklerini açıkladılar.

4-B/4-C/4-D li 05.06.2021, 18:31 05.06.2021, 18:43
Sendikalar birbirine girdi! Leş kavgası ülke gündemine oturdu

Konuyla ilgili Türk-İşe bağlı Türkiye Sağlık İşçileri sendikası Genel Başkanı Hakan Toyun açıklamaları şu şekilde;

Geçtiğimiz günlerde Öz Sağlık İş’ in düzenlediği bir programda işçilere “LEŞ”, sendikalara ise “LEŞ KARGASI” benzetmesi yapan Hak – İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın söylemlerini kınamak amacıyla Twitter’ da Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak düzenlediğimiz etkinlik Türkiye gündemine oturdu.

Mahmut Arslan, katıldığı programda işçilerin Anayasal haklarını ve Sendikaların ise örgütlenme haklarını göz ardı ederek, işçilere ve sendikalara hakaret dolu söylemlerde bulunmuştu.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak, Mahmut Arslan’ın işçilere ve sendikalara yaptığı hakaretleri kınamak adına Twitter’ da #haddinibil başlığıyla başlattığımız etkinlik, kısa sürede ilk sıraya çıkarak sosyal medyayı salladı.

Mahmut Arslan’ ın hakaretlerine karşı örgütlenen işçiler Sendikamızın düzenlediği etkinliğe destek vererek kısa sürede binlerce tweet attılar.  Türkiye sıralamasında 1’ inci sıraya yerleşen #haddinibil başlığımıza işçiler binlerce tweet atarak Arslan’a olan kızgınlıklarını dile getirerek, özür dilemeye davet ettiler.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35