Taşerona kadro mücadelesinin sembol ismi hayatını kaybetti

Taşerona kadro mücadelesinde büyük çaba sarf eden, adeta taşeron sistemini bitirmek için ömrünü bu yolda feda eden sendikacı Salih Örs hayata gözlerini yumdu.

4-B/4-C/4-D li 11.06.2021, 16:00
Taşerona kadro mücadelesinin sembol ismi hayatını kaybetti

Yıllarca kamuda asgari ücrete adeta sefalete sürüklenen taşeron işçilerin kadro mücadelesinde en ön safta mücadele eden ve 696 KHK ile 4 Dli işçilerin kadroya geçmesinde büyük emek sarf eden sendikacı Salih Örs tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. 

Konuyla ilgili Türkiye Sağlık İşçileri Sendikasından yapılan açıklama şu şekilde;

Genel Başkanımız Hakan Toy, vefat eden İzmir Şubemizin Ege Bölgesi Örgütlenme Koordinatörü Salih Örs’ün Kütahya’da düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Uzun süredir kanser tedavisi gören Salih Örs, dün tedavi gördüğü hastanede ağırlaşarak hayatını kaybetmişti. Kütahya’ da gerçekleşen cenaze törenine katılan Genel Başkanımız Hakan Toy, duyduğu üzüntüyü dile getirerek şunları söyledi:

“Salih Örs gibi kıymetli bir dostumuzu Rahmet-i Rahman’a uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yıllarca kamuda taşeron sisteminin kaldırılması için büyük çaba verdi. Mücadelelerle dolu bir ömür yaşadı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.”

Cenaze törenine Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi, TÜRK-İş’e bağlı sendikaların temsilcileri ve Sendikamızın Konya İl Başkanımız Recep Kaplan’da katıldılar.

Yorumlar (0)
18°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:43
Yatsı 22:34