Türk-İş'ten Son Dakika Taşeron Açıklaması!

Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY, Genel Merkez’de düzenlenen YOL-İŞ Sendikası’nın Başkanlar Kurulu’na hitabında; Taşeron işçilerin kadroya alınması için ilk mücadeleyi Türk-İş'e bağlı YOL-İŞ Sendikasının başlattığına dikkati çekerek, yüz binlerce taşeron işçisinin kadroya alınmasının, bu mücadelenin ürünü olduğunu belirtti. İşte ayrıntılar..

4-B/4-C/4-D li 21.10.2020, 15:17
Türk-İş'ten Son Dakika Taşeron Açıklaması!

Taşeron işçilerin kadroya alınması için ilk mücadeleyi YOL-İŞ Sendikasının başlattığına dikkati çeken Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY, yüz binlerce taşeron işçisinin kadroya alınmasının, bu mücadelenin ürünü olduğunu belirtti.

O süreçte KİTlerde çalışan 80 bine yakın işçinin kadroya alınmadığına işaret eden ATALAY, hükümet yetkililerin daha sonra verdiği sözlere rağmen aradan geçen sürede bu işçilerin bir türlü kadroya alınmadığını vurguladı.

"Taşeronların kadroya geçirilmesinin mimarı YOL-İŞtir"

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve YOL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Ramazan AĞAR da taşeron işçilerin kamuda kadroya alınması sürecini, Karayollarındaki taşeron işçilerin kadroya alınmasını sağlayarak kendilerinin başlattığını anımsatarak, taşeron düzenlemesinin mimarının YOL-İŞ Sendikası ve TÜRK-İŞ olduğunu kaydetti.

Bugün bazı sendika ve konfederasyonların, taşeron işçilerin kadroya alınması başarısını sahiplenmeye çalıştığını ifade eden AĞAR, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Karayollarında 10 bin taşeron işçisinin kadroya alınması için başlattığımız hukuk mücadelesi olmasaydı, bugün yüz binlerce taşeron işçi hala kadro bekliyordu. Bugün taşeron işçiler kamuda sürekli işçi kadrolarına kavuşmuşsa bu, sendikamızın uzun yıllar yürüttüğü hukuk mücadelesinin sonucudur. Bu işin mimarı tartışmasız YOL-İŞ Sendikasıdır. Tabii daha sonraki süreçte diğer sendikaların da önemli mücadeleleri oldu. Emeği ve katkısı olan herkesten Allah razı olsun."

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
S 2 ay önce
Emeği olanları unutmayız, teşekkür ederiz
14°
açık
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:35
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09