FETÖ'den kopmaları önlemek için PKK taktiği

Örgütten kopmaların önüne geçmek isteyen FETÖ; PKK yöntemini seçti. Avrupa'da kanal açan örgüt, örgüt üyelerinin evlerine çanak anten taktırıp masrafları ödüyor.

ASAYİŞ 09.07.2021, 15:41
FETÖ'den kopmaları önlemek için PKK taktiği

24 saat yayın yapan kanalın yayın merkezi Almanyanın Hessen eyaleti görülürken, örgütün Türkiye temsilciğinin ise Çanakkalede olduğu ortaya çıktı.

Almanyada otomobil programları yapan Mobility Channel adında bir kanal satın alan FETÖ, yaptığı yayınlarla propagandasını sürdürürken kanalın yöneticiliğini ise Çanakkalede eski FETÖ tutuklularının yaptığı ortaya çıktı.

İSMİNİ DEĞİŞTİRDİLER

2014 yılında Alman kanalını satın alan FETÖ, ilk önce kanalın Mobility Channel olan ismini Merih Channel (MC) olarak değiştirerek Türksat üzerinden yayın yapmaya başladı. 2015 yılında örgütle bağlantılı televizyonların Türksattan çıkarılmasının ardından örgüt, kanalı daha aktif hale getirmek için yönünü Almanyaya çevirdi.

Kanalı yeniden canlandırmak ve örgüte ait mesajları iletmek için Eutelsat firmasıyla el sıkışan FETÖ, yayına başlayarak kanalı örgütün sesi haline dönüştürdü. 24 saat yayın yapan kanalın yayın merkezi Almanyanın Hessen eyaleti görülürken, örgütün Türkiye temsilciğinin ise Çanakkalede olduğu ortaya çıktı.

Daha çok kapatılan Samanyolu TVnin dizilerine ve FETÖ elebaşı Fethullah Gülenin konuşmalarına yer verilen kanalda temsilcilerin ise, daha önce terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan cezaevinden yatıp çıkan üyelerden seçildiği belirlendi. Günde 5 kısa haber bülteni bulunan kanalda sadece örgüte ait bir derginin reklamı yayınlanırken, kanalın Türkiye ayağındaki temsilcilerinin ise Çanakkalede FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatılan bir derneğin tutuklanarak cezaevine konan ve bir süre sonra cezaevinden çıkan yönetim kurulu üyelerinden oluştuğu tespit edildi.

ÖDEMELER TEMSİLCİLERDEN

Örgütün aynı adla, yine Avrupadan yayın yapan bir de radyosu bulunurken, temsilcilerin örgütten kopuşların yaşanmaması ise örgüt üyelerinin evlerine anten tamircilerini göndererek çanak anten taktırdığı ücretinin ise temsilciler tarafından ödendiği belirlendi.

PKK TAKTİĞİ

Örgütün TV ve radyo yayını için Avrupayı seçmesi, akla uzun zamandır değişik adlarla Avrupa uydularından TV yayını yapan bölücü terör örgütü PKKyı anımsatıyor. Avrupadaki bazı kanalları mahkeme kararıyla kapatılan ya da uydu şirketlerinin yayınını durdurduğu PKKnın, FETÖ kanalı MC TV gibi Hotbird uydusunda yayın yapan 3 kanalı bulunuyor.

ÜMİT ERKAN DEMİRCAN
Sabah
 

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13