Dünya bu uygulamayı konuşuyor...

Dünya bu uygulamayı konuşuyor: Kilolu insanlar kiralanacak!

Dijital-Sosyal Medya 13.06.2021, 00:27 13.06.2021, 00:29
Dünya bu uygulamayı konuşuyor...

Japonyada bir şirket eşi benzeri görülmemiş bir şey kiralıyor; kilolu insan. "Tahterevallide oynayacak arkadaş", "Fotoğrafta zayıf gözüktürecek bir partner" ya da "Ismarlanan dev pizzaya ortaklık edecek bir yardımcı" vaadiyle kilolu insan kiralayan şirket dünya çağında büyük ilgi gördü.
Japon bir şirket kilolu insan kiradığı söylemesi üzerine dünya genelinde tüm dikkatleri üzerine topladı.

ŞİRKET, ARKADAŞ VE AKRABA DA KİRALIYOR
Arkadaştan, sahte aile üyelerine, orta yaşlı insandan yemeğe çıkacak partnere kadar birçok kiralama seçeneğinin yaygın olduğu Japonya’da büyük beden giyim sektöründe faaliyet gösteren bir firma, sıra dışı bir hizmete imza attı.

Yaşlı Japonların hiç dostu yokYaşlı Japonların hiç dostu yok

KİLOLU İNSANLARIN OLUMSUZ İMAJINI YIKMAYI HEDEFLİYORLAR
Adı Japoncada kullanılan debu (kilolu) ve kariru (kiralık) kelimelerinin birleşiminden meydana gelen "Debucari" adlı hizmeti hayata geçiren firma, "kilolu insan" kiralamaya başladı. "Japonyada 100 kilogramın üzerinde bir ağırlığa ulaşmak beceri ister” mottosuyla yola çıkan firmadan yapılan açıklamada, söz konusu hizmet ile kilolu olmanın olumsuz bir imaja sahip olduğu ön yargısının yıkılmasının hedeflendiği belirtildi.

Verdikleri kilolarla bambaşka birine dönüşen ünlü isimler!Verdikleri kilolarla bambaşka birine dönüşen ünlü isimler!
 

SAATLİK ÜCRETİ 150 LİRA
Ticari müşteriler için fotoğraf çekimleri ve reklam filmlerine büyük beden modeller sağlayan firma, bireysel müşterilere de hizmet sunuyor. Saatte 2 bin yen (yaklaşık 150 lira) karşılığında kilolu bir arkadaş edinmenin mümkün olduğu belirtilirken, servis için ön görülen kullanım amaçları ise hizmetin sıra dışılığını ortaya koyuyor. "Tahterevallide oynayacak arkadaş", "Fotoğrafta zayıf gözüktürecek bir partner" ve "Ismarlanan dev pizzaya ortaklık edecek bir yardımcı" vadeden firma, 100 kilogram üzerindeki bireyleri aralarına katılmaya çağırıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
31°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13