Elon Musk, Twitter'ın şirket ve hükümetler için ücretli olabileceğini açıkladı

Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Tesla patronu Elon Musk, uygulamanın şirket ve hükümetler için ücretli olabileceğini açıkladı.

Dijital-Sosyal Medya 04.05.2022, 10:57
Elon Musk, Twitter'ın şirket ve hükümetler için ücretli olabileceğini açıkladı

Tesla patronu Elon Musk, sosyal medya platformunun şirket ve hükümetler için "cüzi ücretleri" olabileceğini açıkladı.

Twitterı 44 milyar dolara satın alan Tesla patronu Elon Musk, sosyal medya platformunun şirket ve hükümetler için "cüzi ücretleri" olabileceğini açıkladı.

Twitter yönetim kurulunun, platformun Elon Musk tarafından satın alınmasını onaylamasının ardından Musktan bu açıklama geldi.

Elon Musk, Twitterın "standart kullanıcılar için" ücretsiz olmaya devam edeceğini de vurguladı. Twitter, BBCnin konuyla ilgili sorusuna yanıt vermedi.

Musk daha önceki açıklamalarında, Twitterı "yeni özellikle geliştirerek daha iyi noktaya getireceğini" söylemişti.

Musk, CNNin bir haberini tweetleyerek sözlerine başladı. Haberde, bazı büyük ABD şirketleri, "Twitter eğer nefret söylemini sınırlayan moderasyon politikalarından geri adım atarsa şirketi boykot etmeye" çağrılıyordu.

Elon Musk, Twitterın moderasyon politikalarının ifade özgürlüğü için tehdit oluşturabileceği görüşünü savunuyor.

Sosyal medya platformunu satın aldıktan sonra Musk, platformun kendi deyişiyle "niş" hale gelmesi için geliştirmeler yapmak istediğini söylemişti.

Elon Muskın Twitterı devralma sürecinin bu yılın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor.Musk anlaşmanın duyurulması öncesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Umarım beni en sert eleştirenler bile Twitterda kalmaya devam eder, çünkü ifade özgürlüğü bu demek" ifadelerini kullanmıştı.

Musk, platformdan "trol" kullanıcıları da kaldırmayı ve tamamen gerçek kullanıcılarla devam etmeyi de hedeflediğini söylüyor.

Twitterın günlük kullanıcı sayısı 217 milyon. Benzer işlevleri olan Facebookun günlük aktif kullanıcı sayısı olan 1,9 milyar kişi ile kıyaslandığında bu çok düşük bir sayı. Ancak siyasetçilerin, gazetecilerin, sanatçıların ve sporcuların resmi beyanlarda bulunmak için Twitterı kullandığı düşünülürse en azından haber dünyası açısından halen önemli bir kamusal alan olarak görülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı