Facebook Sadece öğrencilere hizmet verecek!

Sadece öğrencilere özel olarak geliştirilen 'Facebook Campus' isimli sosyal ağ ile birlikte Facebook 16 yıl sonra yeninden sadece öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Dijital-Sosyal Medya 11.09.2020, 12:57
Facebook Sadece öğrencilere hizmet verecek!

Sadece öğrencilere özel olarak geliştirilen Facebook Campus isimli sosyal ağ ile birlikte Facebook 16 yıl sonra yeninden öğrencilere özel ağ kurulmuş oldu. 
  
2004 yılında ABDnin önde gelen üniversitelerinden birisi olan Harvardda kurulan Facebook 16 yıl sonra özüne döndü
  
İlk olarak Harvard öğrencilerinin birbirleri ile dijital dünyada iletişim kurabilmesi için kurulan Facebook, ilerleyen yıllarda ABDnin önde gelen diğer okullarını da platforma eklemişti. 
  

O dönem Facebook üyesi olabilmek için ABDde eğitim veren bir üniversitede öğrenci olmak gerekiyordu. Zira platform sadece üniversite uzantılı elektronik posta adresi ile üyelik alıyordu.    

  
Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan Facebook bu kısıtlamayı kaldırarak isteyen herkesin üye olabileceği bir sosyal ağa dönüşmüştü. 

Şimdi Facebook eskiye dönüş olarak nitelendirilen bir adım attı. Yaklaşık 2 milyar kullanıcısı bulunan sosyal ağ, sadece okul e-posta adresleriyle kayıt olunan bir platform geliştirdi.  
  
Facebook Campuse sadece öğrenciler üye olabilecek. Başka bir deyişle sıradan bir Facebook kullanıcısı, Campus ağındaki paylaşımlara erişemeyecek. 
  
Facebookun bu hamlesi ile son dönemde kaybettiği genç kullanıcı kitlesini yeniden platforma çekmeyi amaçladığı belirtiliyor. 

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:45
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29