Afganistan'da çocukları katledenleri lanetliyoruz

ABD destekli Afganistan hava kuvvetlerinin Kunduz vilayetinde bir medreseye yaptığı saldırıda 100’ün üzerinde öğrenci ve hocaları hayatını kaybetmiş, çok sayıda çocuk da yaralanmıştır.

Dünya 04.04.2018, 15:51 04.04.2018, 15:51
Afganistan'da çocukları katledenleri lanetliyoruz

Bu vahşice saldırıyı yapanları, masum insanları öldürenleri lanetliyoruz.

Başta Orta Doğu olmak üzere, yıllardır İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı eksik olmamaktadır. Demokrasi ve özgürlük getirmek iddiasıyla ülkeleri işgal eden, ekonomik kaynaklarını sömüren emperyalistler, yerli iş birlikçileriyle birlikte katliamlar yapmakta, insanları yerinden yurdundan etmektedir. Irak’ta bir milyon insanın ölümüne neden olan ABD, Taliban’la mücadele adı altında yıllardır Afganistan’da masum insanların canına kıymaktadır.

Yeni vahşetin hedefi bir kez daha çocuklar ve masum insanlar olmuştur. İnsanlıktan nasipsizlerin, gözü dönmüş hainlerin, alçakların öğrencileri, eğitimi, okulu hedef alması, küresel emperyalizmin asıl niyetini ve planlarını bir kez daha açığa çıkarmıştır.

Medeniyet coğrafyamızda Müslümanların inanç bağlarının kesilmek, kültür ve irfan köklerinin koparılmak istenmesi, egemenliğini altüst edecek Musaların doğmasını önlemek için bütün çocukları öldüren Firavun’u hatırlatmaktadır.

Köklerinden koparılan, cehalet çukurunda debelenen, birlik ve beraberlik bilincinden yoksun, düşüncesizliğe mahkûm edilen Müslümanlar, doğrulamaz, toparlanamaz bir duruma itilmekte, iğrenç ve zalim yöntemlerle karanlık bir geleceğe kışkırtılmaktadır.

Hiçbir insanî, ahlâkî sınır, ilke ve ölçüye sığmayan bu saldırı, tam manasıyla barbarlıktır. Taliban’ın hedeflendiği yalanları ile gerçekler gözden kaçırılmaya, yapılan vahşet mazur gösterilmeye çalışılmaktadır. Hiçbir sebep, eğitim amacıyla bir araya gelmiş insanları katletmeyi haklı gösteremez. Bu saldırı, insan hak ve özgürlüklerine, medeniyete, kültüre ve insanlığa yapılmıştır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, çocukları, masum insanları katledenleri tekrar lanetliyor, Müslümanların içinde bulunduğu gaflet uykusundan bir an önce uyanmasını diliyoruz.

Yorumlar (0)
banner51
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:22
Akşam 19:02
Yatsı 20:22