26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor

Diyarbakır'da 40 yıllık öğretmen Kazım Atalay, 26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor.

Eğitim 24.11.2021, 17:27
26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor

Diyarbakırın Yenişehir ilçesi Şair Sırrı Hanım Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve Fen Bilgisi Öğretmeni Kazım Atalay, daha önce mezun ettiği 26 öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor.

Öğretmenler Gününde meslekteki 40ıncı yılını dolduran Atalay için öğretmen olan eski öğrencileri, süpriz kutlama yaptı.

Mezun ettiği öğrencilerini öğretmen olarak karşısında olmasından çok duygulandığını söyleyen Atalay, şöyle konuştu:

"Müdür yardımcısı olarak görev yaptığım okulumda 26 öğrencim öğretmenlik yapıyor. Onlarla birlikte çalıştığım için çok mutluyum, çok gurur duyuyorum onlardan. Bu okulda eskiden öğrencim olan bu öğretmenlerimle beraber çalışıyorum.

Tabii insan kendi öğrencisiyle çalıştığı zaman kendini çok mutlu hissediyor, çok sevinçli hissediyor. Öğretmenler odasına gittiğim zaman öğrencilerimi gördüğümde çok duygulanıyorum. Öğretmenler odasına girdiğimde bana saygı gösterdikleri için hemen ayağa kalkıyorlar, o heyecanla derse gitmek istiyorlar. Ben onlara Oturun, sizinle konuşmak için geldim diyorum."

Öğrencilerini sevsinler

Mezun ettiği öğrencileri arasında farklı branşlarda meslek sahibi çok öğrencisinin olduğunu aktaran Atalay, öğretmenlere şu tavsiyelerde bulundu:

"Öğrencilerini sevsinler, onların önünü açsınlar, onlara örnek olsunlar. Biz onları nasıl yetiştirdiysek onlar da kendi öğrencilerini aynı şekilde yetiştirsinler ki öğrencileri de en iyi yerlere gelsin."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı