850 bin öğrenciye ‘online’ eğitim

Eğitim sektöründeki dijitalleşme hamlesi yeni girişimlere ilham verdi. 2018’de kurulan online eğitim platformu Derslig, bugün 200 bine yakın öğretmen ve 850 binin üzerinde öğrenci tarafından kullanılıyor. Ders çalışmayı öğrenciler için eğlenceli hale getiren, akıllı veli asistanı hizmeti ile ailelere takip imkânı sunan platform, 10 milyon öğrenci ve öğretmenlerin yüzde 50’sine ulaşmayı hedefliyor.

Eğitim 21.11.2022, 12:49 21.11.2022, 12:50
850 bin öğrenciye ‘online’ eğitim

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs birçok sektörde dijitalleşmeyi hızlandırdı. Bu alanlardan biri de şüphesiz ki eğitim sektörü oldu. Yeni dünya düzeninde ihtiyaç ve talepler de girişimcilere ilham verdi. Bu girişimlerden biri de Derslig... Matematik öğretmeni Mehmet Özdemir ve bilgisayar mühendisi Anıl Çalışkan tarafından kurulan Derslig, hızlı büyümesi ile dikkat çekiyor. Bugün, 200 bine yakın öğretmen ve 850 binden fazla öğrenci tarafından kullanılan platformun kuruluş hikayesini ve yeni dönem hedeflerini Mehmet Özdemir ile konuştuk.

İHTİYAÇLARI GÖZLEMLEDİ

“Derslig, eğitimci bakış açısıyla kazandığımız deneyimler ve bunların sonuncunda belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen bir proje” diyen Özdemir, yola çıkışlarını şöyle anlattı: “Projenin tohumunu, matematik öğretmeni olarak görev yaptığım 2013 -2018 yılları arasında ben ve benim gibi öğretmen olan eşimin oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu süreçte; öğrencilerimiz, meslektaşlarımız ve velilerimizin ihtiyaçları üzerinde yaptığımız gözlemler, bu ihtiyaçları çözmeye yönelik fiziksel ders ortamında geliştirdiğimiz çalışan veya çalışmayan yöntemler vardı. Derslig öncesinde 2013 yılından bu yana eğitim teknolojileri alanında sunduğumuz girişimlerimiz ve eğitim dışında e-ticaret alanında da küçük tecrübelerimiz oldu. Tüm bu birikimler sonucunda 2018 yılında ben ve öğretmen arkadaşlarımızdan oluşan küçük bir ekip ile platformu kurmak için çalışmaya başladık. Bu dönemde de eğitimci bir annenin oğlu olan ve aynı zamanda çok da başarılı bir öğrencilik yaşamına sahip bilgisayar mühendisi Anıl Çalışkol ile tanıştık. Yazılım tarafında kendisi ile ilerlemek üzere bir ortaklık kurduk. Haziran 2018’den beri de birlikte yol alıyoruz.”

hurriyet

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı