Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretmenlerin Sesine Kulak Vermelidir

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretmenlerin Sesine Kulak Vermelidir.

Eğitim 27.05.2022, 10:48
Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretmenlerin Sesine Kulak Vermelidir

Bu sese kulak ver …

Ahmet Yesevi üniversitesinde yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler ilk dönem online yapılan final sınavlarının ikinci dönemde online yapılmasını istiyor.

Ekonomik sıkıntıların üst seviyede olduğu bu dönemde neredeyse bir memur maaşı kadar masraf edip sınavlar için belirlenen üç ilde sınavlara girmek zorunda kalan memurlar için bu büyük bir yük getirmektedir.

81 ilden sınav için yollara çıkmak zorunda kalacak olan öğrenciler konaklama,yol masrafı, işyerlerinden izin almak zorunda kalmaları v.s v.s gibi zorluklara maruz kalacaktır.

Bir çok üniversite nin finalleri yüz yüze yapmak yerine Online sınav tercihi yaptığı bu dönemde Ahmet Yesevi üniversitesi rektörlüğünün bu durumları göz önünde tutarak öğrencilerine yardımcı olacağı inancındayız.

www.mebpersonel.com

Yorumlar (84)
Zeynep 4 hafta önce
Fiyatların epeyce yükseldiği şu dönemde finallerin online yapılması gerekiyor.
Özge 4 hafta önce
Online eğitime online sınav istiyoruz
Soner 1 ay önce
Sınavlar online yapılmalı, insanlar bu şartlarda yola düşmemeli.
Metin 1 ay önce
Bir öğretmen olarak zor ekonomik koşullarda yüksek lisans bedelini zor ödemişken bir de sınav için bu bedel kadar bir bedel ödeme imkanımız yok. Online sınav yapan üniversiteler varken Ahmet Yesevi Üniversitesi online sınav isteyen öğrencilere neden duymaz ve yardımcı olmaz. İnsanların hangi zorluklarla bu işin üstesinden gelmek için mücadele verirken üniversitenin bu kadar duyarsız kalması biz öğrencileri fazlasıyla üzmektedir.
Melih Çetin 1 ay önce
Sayın Ahmet Yesevi Üniversitesi yetkilileri lütfen sesimizi duyun.Bu zor koşullarda online olan derslerin de sınavını online yapmanızı ümit ediyoruz.Bu haklı temennimize kayıtsız kalmayacağınızı temenni ediyorum.
Ayşe 1 ay önce
Lütfen finaller online olsun.Kimse mağdur olmasın.Bizler eğitimciyiz.Bu kadar Diretmenin bir anlamı yok
Arzu Toraman 1 ay önce
Öğrencinizin mağduriyetine lütfen duyarsız kalmayın. Ekonomik kriz de bir çeşit pandemi değil mi? 3 ilde yapılacak olan sınavlar öğrenciye ağır maddi kayıp. Diğer üniversiteler onlıne yaptı. Sizde yapabilirsiniz
Dreamer 1 ay önce
Bu sıcaklarda insanları km'lerce sürüklemek üstüne ekonomik külfet bana da biraz acımasızca geldi ne yalan söyleyeyim üstelik bebeği olan anneler var ne yapsın onlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı