Ankara kulislerini hareketlendiren Lütfi Elvan iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ters düşmesi nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmek zorunda kaldığı belirtilen Lütfi Elvan'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Eğitim 10.01.2022, 10:26
Ankara kulislerini hareketlendiren Lütfi Elvan iddiası

Milli Gazetenin haberine göre, Ankara kulislerinde eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvanın partisinden ayrılacağı konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan arasında bir süredir ters düşme olayı vardı. Lütfi Elvanın Erdoğanın faizleri indirin talimatlarına karşı çıktığı haberleri sık sık gündeme geliyordu.

BİR TEK O ALKIŞLAMAMIŞTI
Hatta Erdoğan, Elvan istifa etmeden bir süre önce Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. açıklamasında bulunmuştu. İddialara göre Erdoğan bu sözleri ile Lütfi Elvanı hedef almıştı. Nitekim Erdoğanın bu konuşması sırasında bir tek Lütfi Elvan alkışlamamıştı.

"LÜTFİ ELVAN RAHATSIZ OLUYOR"
Hatta Elvanın kendisinden bir önceki Hazine ve Maliye Bakanı ve Erdoğanın damadı Berat Albayrakla ters düştüğü öne sürülüyordu. Şöyle ki bakanlıkta Albayrakın talimatlarının dinlendiği hatta o zaman bakan yardımcısı olan Nurettin Nebatinin Berat Albayraktan talimat aldığı iddia ediliyordu. Bu durumun da Lütfi Elvanı rahatsız ettiği iddia ediliyordu.

KULİSLER ÇALKALANIYOR
Şimdi ise Ankara kulislerinde Elvanın bakanlığın ardından AK Partiden de ayrılacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Elvan, siyasette Erdoğana yakınlığı ile biliniyor. Nitekim Elvan Erdoğanın başdanışmanlığı ve bir çok bakanlık görevlerinde bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı