Doğa Koleji velileri, Milli Eğitim önünde eylem yaptı

Aylardır maaş alamayan Doğa Koleji öğretmenleri geçtiğimiz günlerde derslere girmeme kararı almıştı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye genelindeki binlerce okulda aylardır maaş alamayan öğretmenler için veliler, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak eylem yaptı. Açıklamada, “Yönetimde kim olursa olsun eğitim yap-boz tahtası değildir. İlgililere sesleniyoruz. ‘Özel okulların finansal durumu bizi bağlamaz’ diyerek sorumluluktan kaçamazsınız.' denildi.

Eğitim 09.12.2019, 14:37 09.12.2019, 14:37
Doğa Koleji velileri, Milli Eğitim önünde eylem yaptı

Aylardır maaş alamayan Doğa Koleji öğretmenleri geçtiğimiz günlerde boykot kararı alarak derse girmemişti.

Durumdan haberdar olan veliler, öğretmenlere destek olmak için ve mağduriyetlerin giderilmesi için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak eylem yaptı.

Basın açıklaması yapan grup daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü"ne dilekçe verdi.

“SORUMLUSU OLMADIĞIMIZ BİR FİİLİ DURUMUN SEYİRCİSİ OLMAYACAĞIZ” 

Toplanma amaçlarını “Sadece Doğa koleji öğretmenlerine ses olmak değil, kendini bu işe adamış hakkı verilmeyen tüm öğretmenlerin çığlığı olmak” diye açıklayan veliler açıklamalarında şunları söylediler;

*Çocuklarımızın eğitim hakkı bir oldu bittiye getirilerek elimizden alınmak istenmektedir. Günümüzde bizler çocuklarımıza alabilmemiz gereken ücretsiz eşit, ulaşılabilir ve kaliteli gereken eğitim hizmetini para yoluyla zorlanarak bir sömürü düzeni beslemek zorunda bırakılırken öğretmenlerimizle ekmek parası kazanabilmek için güvencesiz bir şekilde çalışmak zorunda bırakılmıştır.

*Yönetimde kim olursa olsun eğitim yap-boz tahtası değildir. İlgililere sesleniyoruz. ‘Özel okulların finansal durumu bizi bağlamaz" diyerek sorumluluktan kaçamazsınız. Öğretmenlerimizin maaşları aylardır yatırılmıyor ve eğitimin sürüp sürmeyeceği muğlak. Bu kampüslerimiz de doğalgaz kesik, temizlik hizmetleri aksamış durumda. Bunun sorumlusu üzerine titrediğimiz çocuklarımız değildir.

*Bu durumun sorumlusu kendi giderlerimizden artırarak çocuklarımızın Doğa okullarına gönderen biz veliler değiliz. Durumun sorumlusu bütün fedakarlıkları ile aylardır ücret almadan çalışan ve tükenme noktasına gelmiş sevgili öğretmenlerimiz de değildir. Bizler sorumlusu olmadığımız bir fiili durumun seyircisi olmayacağız. Birliğimizden doğacak güçle bugün de yarın da çocuklarımızın öğretmenlerimizin yanındayız.

Yorumlar (0)
banner51
25°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:26
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:59
Yatsı 20:18