EBS'den MEB'in ek ders kararına itiraz geldi

Milli Eğitim Bakanlığı dün göndermiş olduğu resmi yazıda uzaktan eğitim süresince öğretmenlere ek ders ödemelerinin hangi şartlarda yapılacağını açıklamasının ardından karara EBS'den itiraz geldi. İŞte Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın MEB'in ek ders kararına itirazı..

Eğitim 24.09.2020, 12:33
EBS'den MEB'in ek ders kararına itiraz geldi

Milli Eğitim Bakanlığı dün göndermiş olduğu resmi yazıda uzaktan eğitim süresince öğretmenlere ek ders ödemelerinin hangi şartlarda yapılacağını açıklamasının ardından karara EBSden itiraz geldi. İŞte Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçının MEBin ek ders kararına itiraz..

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabı üzeriden yaptığı paylaşımda;

"MEB,EK Ders Ücretleri ile ilgili yazısında eğitim çalışanlarının beklentilerini/taleplerini karşılamaktan ziyade olağanüstülüğün yaşandığı bu süreci olağan mevzuatla geçiştirmeye çalışmış,çözüm yerine sorunu büyütmüş hak kayıplarına kapı aralamıştır."

"Bakanlık bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesini beklemeksizin yönetici ve öğretmenlerin ders dağılımlarını yapıp,haftalık ders yüklerini belirlemeli,bir kısmının EBA’dan bir kısmının farklı platformlardan yapılmasını sağlayarak ders/ek ders ücreti kaybının önüne geçmelidir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner51
17°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:53
İkindi 15:49
Akşam 18:18
Yatsı 19:38