Eğitim Bir Sen'den Milli Eğitim Bakanına Sert Sözler!

AJANSKAMU.NET-Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 5N1K'da Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi İle ilgili Cüneyt ÖZEMİR'in sorduğu tuzak bir soruya Bakan Selçuk'un verdiği cevap üzerinden 'Dedikodu yapıyor' yakıştırması yapılarak sert sözlerle eleştiri geldi.

Eğitim 12.01.2020, 17:45 12.01.2020, 17:45
Eğitim Bir Sen'den Milli Eğitim Bakanına Sert Sözler!

AJANSKAMU.NET-Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 5N1Kda Cüneyt Özdemirin sorularını cevapladı. Kartal Anadolu İmam HAtip Lisesi İle ilgili Cüneyt ÖZEMİRin sorduğu tuzak bir soruya Bakan Selçukun verdiği cevap üzerinden Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUKa  Dedikodu yapıyor yakıştırması yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 5N1Kda Cüneyt Özdemirin sorularını cevapladı. Söyleinin bir bölümünde Bakan Selçuka İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili tuzak bir soru soruldu. 

Bakan Ziya Selçuk, Cüneyt Özdemir tarafından tarafından kendisine sorulan İmam Hatip Okullarının sayısı ve sonrasında Devlet kadrolarında kritik görevlerde yer alan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları sorusuna Bu başka bir konu, eğitimle ilgili bir konu değil bu... şeklinde gayet yerinde bir cevap verdi. 

EĞİTİM-BİR-SENDEN TEPKİ!

Yaşanan bu diyalog sonrasında sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Memur-Sen İstanbul İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı sert ifadelerle Milli Eğitim Bakanına yüklendi:

***KARTAL AİHL***

Başarının gururunu yaşayamıyor, adeta bedelini ödüyor.

Başarılı bir okula sahip çıkılır, kahve içerken dedikodusu yapılmaz.

Bir okulun başarısından, “tarihsel başarı” diye söz edilerek bugünkü başarısı görmezden gelinmez.

Üzerine titrenilen, geçmişte bedeli ödenmiş bir okul türünün, bugün az tercih ediliyor olması, üzüntüyle karşılanacak bir durumdur.

Kamuoyu ve konuya duyarlı kurumlar, yaklaşık iki yıldır, meslek liseleri ve imam hatipleri güçlendirecek yeni lise modelini bekliyor.

Kartal AİHL mezunları, neden mezun oldukları üniversite ve bölümlerle değil de sürekli mezun oldukları lise ile anılıyor?

Bir okul için gurur kaynağı, mezunlarının başarıları ve ülkemize yaptıkları hizmetleri değil midir?

Kartal AİHL. mezuniyet töreninde Sayın Cumhurbaşkanımızın; “28 Şubat bu okulun başarısı yüzünden yapıldı.” dediği okuldur.

Cüneyt ÖZDEMİR, bir yıldır bu okulla ilgili kasıtlı yayınlar yapan ve hakettiği cevabı bir türlü almamış bir gazetecidir.

Şimdi lütfen şu iki videoyu sonuna kadar izleyin.

BİR TEPKİ DE RAMAZAN ÇAKIRCIDAN

Açıklamalara bir tepki de Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcıdan geldi. 

Çakırcı yapmış olduğu açıklamada: İmam Hatip Liselerinin her şeye rağmen başarısı M.E. Bakanı tarafından takdir edilmemesi,aksine başarısını basitleştirme çabası  başarılarından bir şey eksiltmez.
En iyi değerlendirmeyi de takdiri de bakan değil, gören halkımız yapar. *Bir Soru: İHL’ler nereye bağlı? dedi ve Şube Başkanının yukarıda yer alan açıklamalarını paylaştı. 

Programın ve Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUKun açıklamalarının tamamı:

 

 

 

Yorumlar (2)
yerden bitme hobbit 5 ay önce
YA bu her şeye konuşan yerden bitme hobbit İzmir'deki kankası Rotaryenlerle, masonlarla iş tutarken hiç konuşmadı, Sivas'ta Okul Müdürlerini kıyım kıyım doğrayan kankası il müdürü hakkında da bir şey diyemedi. Bu nasıl bir iştir. Sendikacılığı ayaklar altında pas pas ettiler ya. Sendikal münafıklık diye yeni bir terim girdi artık litaratüre.
Selamet 5 ay önce
Ya azıcık samimi olun. Daha maaş bordrolarınızı, ballı imkanlarınızı ve harcamalarınızı açıklayamadınız. Sürekli gündem değiştirme derdindesiniz.
banner51
15°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:15