Eski Bakan Okul Müdürü Olarak Görev Yapıyor

Eski Bakan Prof. Dr. Gürcan İstanbul'da bir İHL Proje Okulunda Müdürlük Görevi yapıyor.

Eğitim 14.11.2021, 16:43 14.11.2021, 17:18
Eski Bakan Okul Müdürü Olarak Görev Yapıyor

Ayşen Gürcan, 2006 ve 2011 yılları arasında Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Baş döneminde Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürü olarak görev aldı. 2011-2013 yılları arasında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bakan müşavirliği görevinde bulundu. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde öğretim üyeliği yaptı.

Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken çoğunluğu sağlayamaması sonrasında ve koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamayınca erken seçim kararı alındı. Davutoğlu başkanlığında kurulan Seçim hükümetinde bağımsız üye olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu. Böylece Cumhuriyet tarihinin ve seçim hükümetinin ilk başörtülü kadın bakanı oldu. Görevini 24 Kasım 2015 tarihine kadar sürdürdü.

Gürcan 2020 yılında Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürlüğüne atandı. Halen bu okulda müdür olarak görev yapmaya devam ediyor.

Yorumlar (1)
Basiret 3 hafta önce
İnsan evladı olduğunun en bariz örneği. Eski unvanlarını kendine kibir yapmamış. Tebrik eder Allah katında rızaya ve muvaffakiyete ulaşmasını dilerim. Böyle insanlara çok ihtiyacımız var.
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı