Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi Dersleri İçin de DYK’lar Açılmalıdır

Türk Eğtim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, MEB'in yaz okulu açarak, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının isteyen öğrenciler için devam edeceğini duyurması hakkında açıklama yaptı.

Eğitim 06.06.2022, 15:09
Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi Dersleri İçin de DYK’lar Açılmalıdır

DYK’ların devam etmesinin güzel bir tedbir olduğunu belirten Geylan, ancak öğrencilerin salgın döneminde sosyal ve fiziksel açıdan da kayıplar yaşadığını hatırlatarak, “Bu itibarla MEB, kılavuzu güncellemeli, görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi dersleri için de DYK’lar açılmasını sağlamalıdır” dedi.,
Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “MEB, bu yıl yaz okulu açarak, isteyen öğrenciler için DYK’ların devam edeceğini duyurdu.
Güzel bir tedbir olarak değerlendiriyorum.
Ancak biliyoruz ki, özellikle salgın döneminde, öğrencilerimiz sadece akademik olarak değil sosyal ve fiziksel açıdan da ciddi kayıplarla karşı karşıya kaldılar.
Dolayısıyla bu anlamda da tedbirler geliştirilmesi doğru olacaktır.
Bu nedenle yaz okulu kapsamında çocuklarımızın sanatsal ve sportif açıdan da desteklenmesi ve geliştirilmesi önem arzetmektedir.
Bu itibarla MEB, kılavuzu güncellemeli, görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi dersleri için de DYK’lar açılmasını sağlamalıdır.”

Yorumlar (4)
adsız 3 hafta önce
drama alanında da dyk lar devam etmelidir.
Memur 3 hafta önce
Üye alabilmek için devamlı taleplerde bulunun, bütün talepleriniz maddi. Bence DYK ların hepsini kapatın. Daha önceden bir beden öğretmeni yaz dyk sinde 12 saat kurs verip ayda 48 saat ücret çarpı 2 = 96 saat ücret alıyordu. Haftada 12 saati de 2 günde yapıp oooh ne güzel. Acaba bir tane sporcu veya şampiyon çıkaran var mı. İsraf israf. Milliyetçilik bu değil,
vatandaş 3 hafta önce
8 saaten sonra bir de üstüne ayrı ders uygun değil. DYK'lar kapanmalı. Ders saatleri azaltılarak kültürel, sportif vb. etkinlikler için öğrencilere zaman açılmalı. Bu da Gençlik Spor Müdürlükleri ve Halk Eğitimler yoluyla olmalı.
Ahmet 3 hafta önce
Hiç gerek yok.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı