Milli Eğitim Müdürlüğü eksiği gidermek yerine haberi yalanladı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan Yenişehir Şehitlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 14 yaşındaki Şevval İnan’ın üniforma alamadığı için gittiği okuldan geri gönderilmesi üzerine İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından yapılan haber geniş yankı buldu

Eğitim 07.10.2021, 12:34 07.10.2021, 13:16
Milli Eğitim Müdürlüğü eksiği gidermek yerine haberi yalanladı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan Yenişehir Şehitlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 14 yaşındaki Şevval İnan’ın üniforma alamadığı için gittiği okuldan geri gönderilmesi üzerine İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından yapılan haber geniş yankı buldu. Haberin ardından Türkiye ve Avrupa’dan bir çok hayırsever aileye ulaşarak çocuklarının üniforma ve giyim ihtiyacını karşılarken, Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü ise açığı kapatmak için haberi yalanlamakla yetindi.

Olay Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Fabrika Mahallesi’nde bulunan Süleyman Demirel kampüsü içerisindeki Yenişehir Şehitlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaşandı. Pazartesi günü okula giden Şevval İnan, sabah İstiklal Marşı töreni bittikten sonra sınıflarına dağılacakken okul müdürünün ’formalılar içeri formasızlar dışarı’ diyerek onu ve birçok öğrenciyi okuldan gönderdiğini iddia etmişti. Okul müdürü ve idareciler bu konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, Türkiye ve Avrupa’dan bir çok hayırsever forması olmayan kız çocuğu için seferber oldu. Haberin üzerine Diyarbakır, İstanbul, Samsun, İzmir, Ankara gibi illerden ve Almanya’dan aileye ulaşan hayırseverler kız çocuğunun forma ve elbise ihtiyacını karşıladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından haberi yalanladı

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü forma alamadığı için okula alınmayan kız ve babasının açıklamalarına rağmen sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada bu olayın yalanladı. Türkiye kız çocuğu için seferber olurken milli eğitim müdürlüğünün eksikliği gidermek yerine haberi yalanlaması işgüzarlıklarını gözler önüne serdi. Bu durum öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı