O İl Müdürü Görevden Alınacak mı?

Yazar Miraç Özağcı, 61 Meyda internet sitesindeki, AKTAŞ İLE DEVAM KARARI MI ALINDI? başlıklı köşe yazısında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş yerine 3 ismin Bakan Mahmut Özer'e verildiğini iddia etti.

Eğitim 28.11.2021, 00:24
O İl Müdürü Görevden Alınacak mı?

AKTAŞ İLE DEVAM KARARI MI ALINDI? 

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kösenin Bakanlıkta daire başkanı yapılması üzerine yerine atanan Cemil Karakaşın doğru bir isim olduğunu yazmıştık.

Söze Milli Eğitim’den devam edecek olursak, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ile ilgili de bir kaç kelam etmek istedik.

Herkes Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aynı anda atama yapılacağını beklerken, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Cemil Karakaş atanırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ise Hızır Aktaş koltuğunu korudu.

Amacımız müdür Aktaşı yıpratmak değildir elbette.

Önceki müdür Şükrü Köse ile kavgalı olduğunu, uzun süredir aynı görevi yürütüyor oluşunun kendisini yıprattığını ve hatta Trabzonda ikamet etmediğini biz seslendirmiyoruz! Biz işte bu noktada “sallanan diş yerinde durmaz” deyimini sizlere hatırlatmak istiyoruz. Neden mi? Çünkü Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılacak atamada isim tespit edilirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü için de isim tespit edildiğini dibine kadar biliyoruz.

Hatta 3 ismin Bakan Mahmut Özere verildiği kulislerde konuşulurken, ‘acaba?’ diyoruz… Evet acaba şeytanın avukatlığını yapmış olsak, Aktaş’ın koltuğunu korumayı başardığını mı söyleyelim? Aktaşın yardımcılarından bir ismin İl Milli Eğitim Müdürü olması beklenirken, bugüne kadar bu atamanın yapılmaması insanın aklına türlü türlü senaryoları da getirmiyor değil.

Birde olaya şu pencereden bakalım. Hızır Aktaşın göreve devamında AK Parti İl teşkilatı mı geri adım attı?

Yoksa Milletvekilleri kendi aralarında bir isimde mi uzlaşamadılar veya Rize siyaseti Trabzon siyasetinin önüne geçip ağır mı bastı? Öyle ya Hızır Aktaş’a ‘gitti’ gözüyle bakılıyordu! Halbuki, AK Parti İl teşkilatı ile milletvekilleri müdür Aktaşın değişimi noktasında anlaştıkları ve hatta 3 ismin tespit edilerek bakana sunulacağı, bakanın da bu isimlerden birisini Aktaşın yerine İl Milli Eğitim Müdürü olarak atamasını yapacağı herkes tarafından biliniyordu. Ne olduysa burada oldu diye düşünüyoruz? Belki de sendika bu işe müdahil olup, Aktaş’ın değişimine ‘dur’ demiştir. Eğitim bir-sen ve Memur-Sen’in Müdür Aktaşı başarılı bulup kendisiyle devam edilmesinin daha doğru olduğu sonucuna da varmış olabilirler. Ne diyelim vardır bir bildikleri…

Ancak biz sendikaların faaliyet alanlarının dışına çıkıp müdür atamalarında aktif rol almalarının doğru olmadığını da düşünenlerdeniz, hadi hayırlısı…

61medya

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı