Öğrenciler dikkat! Yeni eğitim öğretim yılında sınıf tekrarı sistemi geri gelebilir

Koronavirüs pandemisinden dolayı eğitim sürecindeki aksaklıkların giderilmesi için telafi eğitim uygulamaları başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bu telafi eğitim uygulamaları sonrası ailelerin talep göstermesi halinde yeni eğitim öğretim yılında sınıf tekrarının yapılabileceği bildirildi. Haberi Bakan Ziya Selçuk duyurdu.

Eğitim 13.07.2021, 13:27
Öğrenciler dikkat! Yeni eğitim öğretim yılında sınıf tekrarı sistemi geri gelebilir

2020-2021 eğitim öğretim yılında koronavirüs salgını nedeniyle geçilen uzaktan eğitimde yaşanan aksaklıkları giderebilmek adında Milli Eğitim Bakanlığı, telafi eğitim uygulamasını başlattı. Bu uygulamayla birlikte öğrencilerin eksik konuları tamamlanacak ve 2021-2022 eğitim öğretim yılına daha iyi şartlarda başlanacak.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarafından  yapılan son dakika açıklamalarında ise yeni dönemle ilgili şekillenmeler başlarken, Bakan Selçuk, ailelerin talepleri doğrultusunda öğrencilerin sınıf tekrarı yapmaya hak kazanabileceklerini söyledi. 22 bin okulda ve her ilçede telafi eğitimlerin başladığını söyleyen Bakan Selçuk, telafi eğitimlerin okullar açılınca da süreceğini bildirdi. İsteğe bağlı sınıf tekrarlarının yapılacağı ile ilgili yaptığı açıklamada ise Bakan Selçuk, ilkokullarda veli isteğine bağlı olarak yapılacağı ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08