Okullar ne zaman açılacak? 1 Haziran'da okullar açılacak mı?

Korona virüs ile mücadele kapsamında okullara verilen ara 31 Mayıs'ta bitiyor. Peki verilen ara uzatılacak mı? okullar ne zaman açılacak? 1 Haziran'da okullar açılacak mı? Konuyla ilgili milli eğitim bakanı Ziya Selçuk katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Eğitim 05.05.2020, 19:32
Okullar ne zaman açılacak? 1 Haziran'da okullar açılacak mı?

Korona virüs ile mücadele kapsamında okullara verilen ara 31 Mayısta bitiyor. Peki verilen ara uzatılacak mı? okullar ne zaman açılacak? 1 Haziranda okullar açılacak mı? soruları gündemi yoğun bir şekilde meşgul etmeye başladı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK ?

Okullara korona virüs sebebiyle verilen ara tatilin 31 mayıs itibari ile bitmesiyle birlikte gündeme gelen konulardan bir tanesi okullar ne zaman açılacak. Milli Eğitim Bakanlığın yapılan açıklamalar doğrultusunda gündem okulların açılması ile ilgili olan tarih 1 Haziran tarihiydi. 

Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Katıldığı bir televizyon programında net bir tarih vermediklerini, 1 haziran tarihinin sadece senaryolar içinde olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada

"Milli Eğitim Bakanlığı olarak 1 Haziranda okullar açılacak gibi bir ifademiz yok. Okullar 1 Haziranda açılırsa ne yapacağız, bu senaryodan bahsettik. Bu senaryoda 1 Haziran da vardı." dedi.

Yorumlar (0)
banner51
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:59
Güneş 07:25
Öğle 12:53
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:31