Okullar Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs nedeniyle eğitim ve öğretime verilen aranın ardından okulların ne zaman açılacağı en çok konuşulan konulardan biri.

Eğitim 12.05.2020, 22:43 13.05.2020, 02:14
Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar ne zaman açılacak 

Okulların açılması tam bir yılan hikayesine döndü.

 Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinden bu yana kapalı olan okulların ne zaman açılacağı merak edilen konuların başında geliyor.

 Konuyla ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz döneminde kesinlikle eğitim öğretim faaliyetlerinin olmayacağını açıklamıştı.

24 Ağustosta Okullar Açılacak mı?

Son olarak Cumhuriyet Gazetesi’nde okulların açılma tarihiyle ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanlığı’nca belirlenen normalleşme planları içerisinde yer alan okulların açılmasıyla ilgili tarih 24 Ağustos 2020 olarak belirlendi. Okulların açılması konusunda alınan bu karar doğrultusunda öğrencilerin yaz tatilleri yaklaşık 3 hafta, öğretmenlerin ise 1 hafta kısalacak.

Dünyada ve ülkemizde yüz binlerce can yakan Koronavirüs nedeniyle adeta dünyada hayat durma noktasına geldi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede de eğitime ciddi anlamda ara verildi. Bu anlamda dünya genelinde bazı ülkelerde tedbirler daha hafife indirgendi. Eğitim ve öğretimi de etkileyen koronavirüs salgının etkisini seyrelttiği Türkiyede çok konuşulan eğitim ve öğretim konusunda yeni açıklamalar geliyor.

Bu anlamda 24 Ağustos ile eylül ayının ilk haftasını içeren dönemde tahminlere göre 2 haftalık bir telafi eğitimi yapılması ön görülüyor. Öte yandan öğretmenlerin mesleki gelişimi için ayrılan seminerlerin de telafi eğitimi kapsamına alınarak 3 haftaya çıkarılabileceği tahmin ediliyor.

 Okulların açılması ve eğitim öğretim yılı takvimiyle ilgili detaylı açıklamanın Milli Eğitim Bakanlığı’nca önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Okulların açılması ile igili hazırlamış olduğumuz ankete katılmak için TIKLAYINIZ

Okulların ne zaman açılacağı konusunda görüş ve çnerielrinizi haberin altındakş yorum kısmından yazarak yetkililere sesinizi ulaştırabilirsiniz. 

Okulların çaılış tairihi ile ilgili haberlerimizi ajanskamu.net sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:56
Güneş 07:21
Öğle 12:53
İkindi 15:47
Akşam 18:15
Yatsı 19:35