Özel gereksinimli çocuklara gölge öğretmen

İstanbul Beylikdüzü Kaymakamlığı’nın başlattığı proje kapsamında özel gereksinimli kaynaştırma öğrencilerine gölge öğretmen tayin ediliyor.

Eğitim 11.09.2021, 13:06
Özel gereksinimli çocuklara gölge öğretmen

Türkiye’de ilk kez Beylikdüzü’nde hayata geçirilen uygulamada özel çocuklar kendilerine okulda refakat eden gölge öğretmenler sayesinde hem eğitim hem de topluma adapte olma konusunda avantaj sağlıyor.

Velilerin içi rahat

Gölge öğretmenlik projesi sayesinde özel gereksinimli çocukların aileleri çocukları okuldayken adeta rahat bir nefes alıyor. Aileler teneffüsler de dahil çocuklarıyla bire bir ilgilenen gölge öğretmenlerin çocuklarının eğitim hayatına büyük destek olduğunu söylüyor.

Yüz yüze eğitimle yeniden başladı

Yüz yüze eğitimin 2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde yeniden başlamasıyla gölge öğretmenlik uygulaması da ilçedeki anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda yeniden başladı. Gölge öğretmen uygulaması ile ilgili Beylikdüzü Kaymakamı Dr. Mustafa Altınpınar başkanlığında dün bir toplantı düzenlendi. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasef Bakırcı, Şube Müdürleri Ömer Avcı ve Harun Büker, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Vedat Yoldaş, Halk Eğitim Müdürü Reşat Çetin, Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Vedat Karahan, RAM Müdür Yardımcısı Muhammed Enes Aydın katıldı.

Projenin mimarı Beylikdüzü Kaymakamı Dr. Mustafa Altınpınar Yozgat’ın Sorgun ilçesinde görevli olduğu dönemde özel gereksinimli çocukların ve ailelerinin yaşadıkları sıkıntılara bizzat şahit olunca bu projeyi uygulamaya karar verdi.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31