Özel okul, gazinin çocuklarının ücretsiz kaydını yenilemedi

Bingöl'de görev yaparken 14 ağustos 2015'te, Alıncak Kırsalında teröristlerin kurduğu pusuda yaralanarak gazi olan ve 'Devlet Övünç Madalyası' ile ödüllendirilen Polis Özel Harekat memuru Niyazi Acar, özel okullarda şehit ve gazi çocukları için tanınan kontenjandan yararlanarak 2 çocuğunu geçen yıl özel bir okula kaydettirdi.

Eğitim 06.09.2021, 21:46
Özel okul, gazinin çocuklarının ücretsiz kaydını yenilemedi

Polis Özel Harekat memuru Niyazi Acar, özel okullarda şehit ve gazi çocukları için tanınan kontenjandan yararlanarak 2 çocuğunu geçen yıl özel bir okula kaydettirdi, Ancak, okul yetkilileri bu yıl kontenjanın dolu olduğunu gerekçe göstererek 3. sınıfa geçen Fatma ve 6. sınıfa geçen Ahmetin kaydını yenilemedi.

ÇOK ZORUMA GİTTİ

Okulların açılmasına sayılı saatler kala büyük şok yaşayan Niyazi Acar, "Çocuklarım zaten bu okulda okuyorlardı. Bu yıl, yeni bir şehit ve gazi çocuğu olmamasına rağmen kontenjanlarının dolduğunu gerekçe göstererek çocuklarımın kaydını yenilemediler. Ne oldu da kontenjanları doldu? Hakkımız olmasına rağmen okulun keyfi uygulaması ile karşı karşıya kalmak kabul edilecek bir durum değil. Bu yapılan çok zoruma gitti. Ben vatanım ve milletim için gazi oldum. Cumhurbaşkanlığı tarafından Devlet Övünç Madalyasına layık görülürken bir gazi olarak, bir özel okul tarafından bu şekilde dışlanmam beni ve çocuklarımı çok üzdü" dedi.

TOLGA YANIK

Sabah

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31