Servis Kazasıyla İlgili Olarak Kaymakam Okul Müdürünü Açığa Aldı

Gebze Kaymakamlığı 5 kişinin öldüğü servis kazasıyla ilgili okul müdürü Z.A.Y. açığa aldı.

Eğitim 18.11.2021, 22:04
Servis Kazasıyla İlgili Olarak Kaymakam Okul Müdürünü Açığa Aldı

Kocaelide, 4ü öğrenci 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 17 kişinin ise yaralandığı okul servisi midibüsü kazasıyla ilgili yürütülen idari soruşturma kapsamında okul müdürü Z.A.Y. açığa alındı. Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gebze Kaymakamlığınca başlatılan soruşturmalar sürüyor

Kocaelinin Çayırova ilçesinde, bir kadın ile 4 öğrencinin hayatını kaybettiği öğrenci servisi kazasıyla ilgili soruşturma kapsamında okul müdürü açığa alındı.

Çayırovada, 9 Kasımda meydana gelen kazanın ardından Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gebze Kaymakamlığınca başlatılan soruşturmalar sürüyor.

Soruşturma kapsamında Gebze Kaymakamlığı tarafından Emlak Konut Anadolu Lisesi Müdürü Z.A.Y. açığa alındı.

- Kaza

Çayırova ilçesinde, 9 Kasımda meydana gelen kazada, Mehmet Ö. idaresindeki 41 P 0860 plakalı servis midibüsü, Beylikbağı Ankara ve Fikri Altıokka caddelerinin kesiştiği mevkide yoldan geçen kadına çarptıktan sonra bağlantı köprüsünden dere yatağına devrilmişti.

Kazada, midibüsün çarptığı Birsen Giriş ile öğrenci Mert Efe Akıllı (13) hayatını kaybetmiş, servis sürücüsü Mehmet Ö. ile araçtaki 19 öğrenci yaralanmıştı.

Öğrencilerden Esma Nur Avcı (14), Rabia Üst (14) ve Ege Yılmaz (15) kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (1)
Harun 1 hafta önce
Kocaeli Eğitim Bir-Sen’de sular durulmuyor. Sendika başkanı Şahin Yaşlık, İLKSAN seçimlerini kaybetti, faturayı yönetim kurulu üyesi ve teşkilatlanma sekreteri olan Gökhan Dumrul’a kesti.
https://www.seskocaeli.com/haber/8304453/sendikada-kavga
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı