TÜBİTAK duyurdu! Stajyer Araştırmacı Burs Programı STAR'ın sonuçları belli oldu!

TÜBİTAK burs sonuçlarını duyurdu! Stajyer Araştırmacı Burs Programı (Lisans) 2021 Yılı 2. çağrısı sonuçları açıklandı. Peki, TÜBİTAK burs sonuçları nasıl öğrenilir? TÜBİTAK Star burs sonuçları nereden öğrenilir? İşte TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı STAR'ın sonuçları ekranı!

Eğitim 22.06.2022, 19:15
TÜBİTAK duyurdu! Stajyer Araştırmacı Burs Programı STAR'ın sonuçları belli oldu!

TÜBİTAK duyurdu! Stajyer Araştırmacı Burs Programı STARın sonuçları açıklandı. Burs programına 66 farklı ilde 277 farklı kurumda yürütülen toplam 1394 projeye 5372 lisans öğrencisi başvuru yapmıştı. Peki, TÜBİTAK burs sonuçları nasıl öğrenilir? TÜBİTAK Star burs sonuçları nereden öğrenilir? İşte TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı STARın sonuçları ekranı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Lisans düzeyinde öğrenim gören gençlerin TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerine dahil edilerek Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmelerini sağlamak amacıyla Stajyer Araştırmacı Burs Programı 2021 yılı 2. çağrısı öğrencilerin başvurularına açılmıştı. Stajyer Araştırmacı Burs Programı STARın sonuçları belli oldu!

5 BİN 360 ÖĞRENCİ KABUL ALDI

Proje yürütücüleri tarafından sisteme eklenen ve ön incelemeden geçen 66 farklı ilde 277 farklı kurumda yürütülen toplam 1394 projeye 31 Mart-9 Mayıs 2022 tarihleri arasında 5372 lisans öğrencisi e-bideb.tubitak.gov.tr adresi üzerinden başvuru yaptı ve yapılan ön inceleme sonucunda 12 öğrenci elendi.

BİN 250 TL BURS ALACAKLAR

Proje yürütücüleri tarafından yapılan değerlendirme neticesinde 116 farklı üniversiteden, fen, mühendislik, sağlık ve sosyal ve beşeri bilimler alanlarında 123 farklı lisans programında öğrenim gören 682’si erkek ve 830’u kız olmak üzere 1.512 lisans öğrencisi STAR programına kabul edildi. Desteklenen öğrenciler araştırma ekosistemine erken aşamada dâhil olmaları ve bilimsel araştırma tecrübesi edinmelerinin yanı sıra, 6 ay süresince aylık 1250 TL burs alacak.

Program kapsamında desteklenecek olan 1512 öğrenci arasından Orta Doğu Teknik Üniversitesi 170 öğrencisiyle ilk sırada yer alırken, bu üniversiteyi 129 bursiyerle İstanbul Teknik Üniversitesi ve 98 öğrenciyle Yıldız Teknik Üniversitesi takip etti.

TÜBİTAK STAR BURS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Başvuru sahipleri, BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (https://ebideb.tubitak.gov.tr/giris.htm) üzerinden kullanıcı girişi yaparak “Başvuru Durumu” alanından sonuçlarına erişebilirler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı