Tüm İllerimizde Yüz Yüze Eğitim Kararı Ertelendi

1 Mart tarihinde şehirlerde başlaması planlanan yüz yüze eğitim için erteleme kararı geldi. İl Valilikleri yüz yüze eğitim kararı için kabine toplantısını bekleyecek. Valiliklerden peş peşe açıklamalar yapıldı.

Eğitim 27.02.2021, 11:25 27.02.2021, 12:13
Tüm İllerimizde Yüz Yüze Eğitim Kararı Ertelendi

Geçtiğimiz günlerde alınan karar gereği köy okullarında ki tüm kademelerde 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitim başlatılmıştı.

Şehirlerde ise ilkokul,ortaokul ve lise son sınıf ile meslek liselerinde uygulama derslerinin yüz yüze eğitime başlaması ise 1 Mart tarihi olarak belirlenmişti.

Yüz yüze eğitim ertelendi

Az önce gelen haberlere göre tüm illerimizde yüz yüze eğitim kararı ertelendi. İl Valilikleri yüz yüze eğitim kararı için 1 Mart tarihinde yapılacak kabine toplantısından çıkacak kararları ve toplantıda açıklanması beklenen illerin risk haritalarını bekleyecek.

Kabine toplantısı sonrasında 2 Mart tarihinden itibaren riskin az olduğu illerimizde yüz yüze eğitimin başlatılması planlanıyor.

İşte İstanbul Valiliğinden yapılan açıklama:

İşte Ankara Valiliğinden yapılan açıklama:

ANKARA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği de benzer bir açıklama yayınladı. Valiliğin resmi sitesinde yayınladığı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı’mızın 26 Şubat tarihli genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak kabinede yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulamaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti. Kabine Toplantısı’nda eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine
göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve
özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22. Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12.sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar çerçevesinde her ilimiz içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara
göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır" ifadelerine yer verildi.

İşte Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklama:

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:47
Güneş 06:18
Öğle 13:09
İkindi 16:52
Akşam 19:50
Yatsı 21:16