Uzaktan eğitim açıklaması! 'Kalıcı olacak'

Uzaktan eğitim ile ilgili flaş açıklama! Milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veli merak ediyor. Normalleşme sonrası eğitim nasıl devam edecek? TBMM Başkanı Şentop'tan online eğitim ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

Eğitim 22.03.2021, 14:15
Uzaktan eğitim açıklaması! 'Kalıcı olacak'

Uzaktan eğitim ile ilgili flaş açıklama! Milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veli merak ediyor. Normalleşme sonrası eğitim nasıl devam edecek? Yüz yüze eğitime kalıcı olarak geçilecek mi? Online eğitim devam edecek mi? TBMM Başkanı Şentoptan online eğitim ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Şentop yaptığı açıklamada, "Salgın sonrası yeni normalimiz zorunlu değişim gerektiren online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir. Türkiyenin hem yerelde hem de küresel düzeyde eğitim alanında rekabet gücünü artıran bu teknolojik yatırımlara devam edeceğiz ve etmek zorundayız." diye konuştu.

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Online eğitim nasıl devam edecek? Uzaktan eğitimin normalleşme sonrası devam etmesi gündemde. TBMM Başkanı Şentop bu konu ile ilgili çok önemli bir açıklamada bulundu. 
TBMM Başkanı Şentopun açıklamalarından satır başları;
 
"İnsana yapılan yatırım, bütün ülkelerin yararına olacak şekilde meyvelerini veriyor. Türk Maarif Vakfı okulları işte bu ulvi amaca da hizmet ediyor.

 
Türkiyenin, yeniden bir büyük dünya gücü ve medeniyet inşacısı olma iradesinin yolu, kaliteli eğitimden ve eğitim ihracatından geçmektedir. Yeni nesillerde derin ve köklü ihya faaliyetinin, ilim ve irfanın kuşattığı dönüştürmeyle mümkün olabileceğini akıldan uzak tutmamalıyız.
 
Salgın sonrası yeni normalimiz zorunlu değişim gerektiren online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir. Türkiyenin hem yerelde hem de küresel düzeyde eğitim alanında rekabet gücünü artıran bu teknolojik yatırımlara devam edeceğiz ve etmek zorundayız."

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33