Araç sahipleri dikkat! Hangi banka, MTV'ye kaç taksit yapıyor?

Araç sahibi olanlar, MTV borçlarının ikinci taksitini temmuz itibarıyla ödemeye başladı. Bankalar aracılığıyla ödenecek tutarı taksitlere böldürüp ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Ekonomi 15.07.2021, 00:40
Araç sahipleri dikkat! Hangi banka, MTV'ye kaç taksit yapıyor?

Aracı bulunanlar yılda iki kere devlete Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödüyor. MTV’nin birinci taksiti ocak ayında, ikinci taksiti ise temmuz ayında alınıyor.
1 Temmuz itibarıyla Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci taksit ödemesi başladı. MTV ödemelerinde aracın cinsine, motor hacmine, yaşına ve 2018’den önce trafik çıkışının olup olmadığına bakılarak hesap yapılıyor.

Normal şartlarda MTV ödemeleri 31 Temmuz itibarıyla sona eriyor. Ancak bu sene 31 Temmuz tarihi hafta sonuna denk gelmesinden ötürü tarih 2 Ağustos’a uzatıldı. Ancak bankaların fırsatlarından yararlanmak isteyenler 31 Temmuz tarihine kadar başvurması gerekiyor.

İşte liste liste kolaylık sağlayan bankalar….

VakıfBank

Worldcard ile 31 Temmuza kadar sadece banka kanallarından yapılan MTV ödemelerine, işlem anında faizsiz 2 veya 3 taksit imkânı veriliyor. Vergi dairesinin adresi olan gib.gov.tr üzerinden yapılan MTV ödemeleri kampanyaya dahil değil.

İş Bankası

İş Bankası Ticari Kredi Kartıyla Maximum Mobil ve Maximum İşyerim uygulamaları üstünden ya da gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirilen 300 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 3 taksit, İşCep ve internet şubesinden yapılan 300 TL ve üzeri MTV ödemelerinde ise 2 taksit fırsatı sunuyor. Kampanya 2 Ağustosa kadar geçerli.

Yapı Kredi

MTV ödemesini Yapı Kredi Mobil, internet şubesi, banka şubeleri ya da gib.gov.trden Yapı Kredi kredi kartıyla yapanlara 3 taksit imkanı veriyor. Ayrıca gib.gov.trden World Pay QR kodla ödeyenlere 4 taksit sunuyor. Kampanya 2 Ağustosa kadar geçerli.

Halkbank

Paraf ile Halkbank Mobil, Halkbank İnternet Şubesi, Dialog ya da gib.gov.trden yapılacak MTV ödemelerine 3 taksit imkanı sunuyor. Kampanya 2 Ağustosa kadar geçerli.

Garanti BBVA:

Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet, BonusFlaş, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA ATMleri ve Garantibbva.com.trden yapılan tüm MTV ödemelerine ücretsiz 2 taksit, GarantiPay ile yapılan ödemelerde ise ücretsiz 3 taksit fırsatı sunuluyor. Ayrıca gib.gov.trden GarantiPay seçilerek yapılan ödemelerde ücretsiz 3 taksit, kredi kartı seçilip kart bilgileri girilerek yapılan ödemelere ücretsiz 2 taksit fırsatı sunuluyor. Kampanya 31 Temmuza kadar geçerli.

Ziraat Bankası

Ziraat Mobil, internet şubesi, ATM ve gib.gov. tr kanalları üzerinden Bankkart ve Bankkart Başakın kredi kartı özelliği ile yapılacak MTV ödemelerinde 100 TL ve üzerindeki işlemlere 3 taksit uyguluyor. Kampanya 2 Ağustosa kadar geçerli.

TEB

31 Temmuza kadar TEB Ticari Kredi Kartları ile TEB Kurumsal İnternet Şubesi veya gib.gov.trden yapılan MTV ödemelerine 2 taksit fırsatı sunuyor. Kampanyadan TEB Bonus Business Platinum Card, TEB Bonus Business Classic Card, TEB Business Card ve TEB Patron Kartlar yararlanabiliyor.

Kuveyt Türk:

Sağlam Kart, Sale Plus, Özel Bankacılık Kredi Kartı, Seyyah Kart müşterilerinin 50 TL ve üzerindeki MTV ödemelerine 3 taksit imkanı veriliyor. 31 Temmuza kadar geçerli olan kampanyada internet şubesi, mobil şube, çağrı merkezi, şube kanalları ile gib.gov.tr kullanılabiliyor.

DenizBank

MTV ödemelerini Denizbank bireysel kredi kartları ve Bonus Business kredi kartı ile DenizKartım, DenizBank internet şubesi, mobil bankacılık, ATM, DenizBank iletişim merkezi ve şubeleri ile gib.gov.tr üzerinden yapanlara ücretsiz faizsiz 3 taksit imkanı veriyor. Kampanya 2 Ağustosa kadar geçerli.

Yapılandırma yasası MTV borcunu da kapsıyor. Geçmiş dönemden borcu olanların 31 Ağustosa kadar başvuru yapması gerekiyor. Yapılandırmadan faydalananlar gecikme ceza ve faizinden kurtulacak. Enflasyona göre hesaplanacak küçük bir fark anaparaya eklenecek. Neredeyse eski borcun anaparası ödenerek borç kapatılabilecek. Son güne kalmadan İnteraktif Vergi Dairesinden (ivd.gib.gov.tr) yapılandırmaya başvuru yapılabilir.

Kaynak : Haber7
 

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08