Asgari ücret zammı ne kadar olacak, yeni asgari ücret açıklandı mı?

Asgari ücret zammı ne kadar olacak, yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücrete ek zam yüzde kaç?

Ekonomi 30.06.2022, 23:25
Asgari ücret zammı ne kadar olacak, yeni asgari ücret açıklandı mı?

Asgari ücret zammıyla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğanın talimatıyla toplanan asgari ücret tespit komisyonu bugün ikinci kez bir araya geldi.  2022 yılı için net olarak 4 bin 253 lira 40 kuruş olarak belirlenen asgari ücrete ne kadar zam geleceği merak konusu oldu. Peki, Asgari ücret zammı ne kadar olacak, yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücrete ek zam yüzde kaç?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ek zam için ikinci toplantısı sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrette ara zamla ilgili, "Asgari ücret için hep normal, zamanında artacak demiştim ama gelinen noktada enflasyon nedeniyle yeniden belirlememiz gerekiyor. Enflasyon gelir dağılımını bozuyor. Çalışanlar enflasyon karşısında kendi gelirlerini düzenleyemediği için sosyal devlet tedbirleri devreye girmektedir. Enflasyonun emekçiler üstündeki baskısını kaldıracağız. Çalışanlarımızın enflasyon karşısında korunması bizim görevimizdir" ifadelerini kullanmıştı.

Asgari ücret zammı ne kadar olacak, yeni asgari ücret açıklandı mı?

Yeni asgari ücreti NATO zirvesi dönüşü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğannın açıklaması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışanları enflasyona karşı korumanın görevleri olduğunu belirtti. 4253 lira olan asgari ücretin yüzde 40lık bir zamla 6 bin lira seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Türk-İş Genel Sekreteri Nazmi Irgat yaptığı açıklamada, “yarın yeniden yeni bir toplantı olmasını bekliyoruz. Net bir sonuç çıkmadı.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı