Çarşamba’ya 100 milyonluk yatırım

ÇARŞAMBA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN YÜKSELMESİ İLE BİRLİKTE FABRİKALARIN İHTİYAÇ DUYACAĞI ARA ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAMAK ÜZERE YAPILACAK OLAN 100 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ “ÇARŞAMBA OSB ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ VE ATÖLYELERİ” YAPIM İŞİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ 2023 YILI YATIRIM PROGRAMINA ALINDI.

Ekonomi 11.05.2023, 13:17
Çarşamba’ya 100 milyonluk yatırım

Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nin(OSB) yükselmesi ile birlikte fabrikaların ihtiyaç duyacağı ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere yapılacak olan 100 milyon TL değerindeki “Çarşamba OSB Endüstri Meslek Lisesi ve Atölyeleri” yapım işi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 yılı yatırım programına alındı.

Çarşamba’yı üretimin ve istihdamın merkezi haline getirecek olan, 822 bin metrekare alan üzerinde kurulan, Çarşamba OSB’de, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 43 fabrikanın kurulacağı Çarşamba OSB’de 7 bin 500 kişilik bir istihdam alanı oluşturulacak.

Çarşamba OSB’deki fabrikaların ihtiyaç duyacağı ara eleman ihtiyacını karşılamak için ilçeye 100 milyon TL değerindeki "Çarşamba OSB Endüstri Meslek Lisesi ve Atölyeleri" yapım işi, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 yılı yatırım programına alındı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr. Mahmut Özer ve Ticaret Bakanımız ve Samsun Milletvekili Adayımız Sn. Dr. Mehmet Muş ile Samsun Milletvekilimiz Sn. Fuat Köktaş Bey’e şükranlarımı sunuyorum” dedi.

"Üretimin ve istihdamın merkezi: Çarşamba"

Yapılacak olan Çarşamba OSB Endüstri Meslek Lisesi ve Atölyelerinin Çarşamba için önemli bir yatırım olduğunu belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Öncelik aş, öncelik iş diyerek yola çıktığımız Çarşamba Organize Sanayi Bölgemizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Paydaş kurumlarımız ile birlikte Çarşamba’mızı bir istihdam merkezi haline getiriyoruz. Fabrikalarımız yükselmeye devam ediyor, 822 bin metrekare alanda 43 fabrikayı ilçemize kazandırıyoruz. OSB’mizde 7 bin 500 kişilik bir istihdam alanı oluşacak. Çarşamba OSB’mizdeki fabrikalarımızın ihtiyaç duyacağı ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere yapılacak olan ‘Çarşamba OSB Endüstri Meslek Lisesi ve Atölyeleri’ yapım işi de Milli Eğitim Bakanlığımızca 2023 yılı yatırım programına alındı. Yaklaşık 100 milyonluk bir maliyet ile kurulacak olan okulumuz bölgemize, bölgemizin evlatlarına hayırlı olsun. Çarşambalı gençlerimiz hem meslek öğrenecek hem de iş imkanı bulacaklar. Yapılan toplantı sonrasında hızlı bir şekilde çözümü sağlayan başta Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer ve Ticaret Bakanımız ve Samsun Milletvekili Adayımız Dr. Mehmet Muş ile Samsun Milletvekilimiz Fuat Köktaş Bey’e şükranlarımı sunuyorum. İstikrarın ve kalkınmanın yüzyılı; Türkiye Yüzyılı için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 09 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı