Doğalgaz Faturalarıyla İlgili Merak Edilen Soru Faturalar İptal mi edilecek? İGDAŞ'a Ceza Yolda

Tüketicilere yanlış kesilen faturalar büyük tepki oluşturmaya devam ediyor. İstanbul'da İgdaş'ın kestiği faturalarda hata olması nedeniyle EPDK'ya yapılan yoğun şikayetler neticesinde EPDK yaptırım kararı alabilir. EPDK İGDAŞ'a yazı yazarak hataların düzeltilmesini istedi. Düzeltilmezse İGDAŞ'a büyük ceza yolda.

Ekonomi 07.05.2020, 23:18
Doğalgaz Faturalarıyla İlgili Merak Edilen Soru Faturalar İptal mi edilecek? İGDAŞ'a Ceza Yolda

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, dün katıldığı bir canlı yayında doğalgaz faturalarıyla ilgili şikayetlere değinerek, 30 gün içerisinde yapılması gereken sayaç okuma işlemlerinin 45-50 gün içerisinde gerçekleştiğini bu nedenle faturaların yüzde 50den fazla geldiğini kaydetmişti. 

EPDK Başkanı şu ifadeleri kullanmıştı: Bize vatandaşlardan yoğun bir şekilde şikayet geldi. Faturaları inceleyince bir takım bulgular elde ettik. 25 ile 35 gün arasında okunması gereken faturaların 55 günde okunduğunu gördük. Burada vatandaşların bir mağduriyeti söz konusu. Biz de bu konuyla ilgili soruşturma başlattık.İGDAŞ yıllardır bu sektörün öncülerinden olan bir kurum. İGDAŞtan böyle bir uygulama beklemiyorduk. Faturalar eğer şartlar nedeniyle belirlenen sürede okunmuyorsa geçen yılın aynı dönemine ait fatura gönderilmeliydi.Fazla alınan tutarların vatandaşlara iade edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde biz bu konuya müdahil olacağız ve İGDAŞ cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak.

Yorumlar (0)
banner51
19°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:58
Güneş 07:23
Öğle 12:53
İkindi 15:44
Akşam 18:12
Yatsı 19:33