Mia teknoloji halka arz kaç lot verir?

Mia teknoloji halka arz kaç lot verir, Mia hisse ne zaman işlem görecek? Mia Teknoloji halka arz sonuçları merak ediliyor!

Ekonomi 16.11.2021, 14:12
Mia teknoloji halka arz kaç lot verir?

Mia teknoloji halka arz kaç lot verir, Mia hisse ne zaman işlem görecek? Mia Teknoloji halka arz  talep toplama süreci devam ediyor. Halka arz edilecek nominal değerli payların halka arz sonrası sermayeye oranının yüzde 32.89 olması planlanıyordu. 8 milyon nominal değerli paylar ile 4 milyon 500 bin adet ortak satışı olmak üzere toplam 12 milyon 500 bin lot hissenin satışı gerçekleştiriliyor.

MİA HİSSE BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Halka arz sonrası payların Borsa İstanbul Ana Pazarda işlem göreceği açıklandı. Halka arza katılım sonrası 3 ile 5 iş günü içerinde hisseler borsada işlem görmeye başlayacaktır.

MİA TEKNOLOJİ HALKA ARZ SABİT FİYAT YÖNTEMİYLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

15-16 Kasım tarihleri arasında Borsa İstanbul Birincil Piyasada satışa sunulacak hisseleri için tüm aracı kurumlardan teklif gönderilebilecek. Halka arz, tamamen eşit pay dağıtımlı ve sabit fiyat yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Haftalık Bülteninde yer alan bilgilere göre şirket, sermayesinin 30 milyon liradan 38 milyon liraya çıkarılması nedeniyle artırılacak 8 milyon nominal değerli paylar ile 4 milyon 500 bin adet ortak satışı olmak üzere toplam 12 milyon 500 bin lot hissenin satışını gerçekleştirecek. Halka arz edilecek nominal değerli payların halka arz sonrası sermayeye oranının yüzde 32.89 olması planlanıyor.

Şirket bu yılın ilk 6 ayında 17 milyon 337 bin lira kar açıklarken, 2020 yılındaki karı 22 milyon, 2019 yılında ise yaklaşık 13 milyon 500 bin lira kar açıkladı. MİA Teknolojinin en önemli fon kaynağı elde ettiği karlar.

Toplam kaynağı 132 milyon lira olan şirketin halka arz öncesi sermayesi 30 milyon, kasasında ise 36 milyon geçmiş yıl karı bulunuyor. Kayıtlı sermaye tavanı ise 150 milyon lira. Halka arzla birlikte şirketin mevcut faaliyet hacmini büyütmesi ve yeni yatırımlarla birlikte pazar payını önemli oranda artırması bekleniyor.

HALKA ARZ GELİRİ İLE NE YAPILACAK?

Şirket Satın Alma Fırsatlarının Değerlendirilmesi %15

Ar-Ge ve Yazılım Geliştirme Alanlarında Şirket Büyümesi ve Satışların Artması Hedefli Faaliyetlerin Artırılması %30

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 30 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı