Motorine ve Benzine bir büyük zam daha geliyor

Kur fiyatları sabit seyrederken akaryakıta yapılan zamların ardı arkası kesilmiyor. Bu gece 24:00'dan geçerli olmak üzere Motorine 52 kuruş zam geliyor. Benzin fiyatlarına ise yarın benzer miktarlarda zam yapılması bekleniyor. Otogaz için henüz bir zam bilgisi bulunmuyor.

Ekonomi 18.01.2022, 19:59
Motorine ve Benzine bir büyük zam daha geliyor

Kur fiyatları rekor seviyeleri görmesiyle birlikte benzer oranda akaryakıta da zam gelmeye başlamıştı. Kur fiyatlarının yüzde 40 değer kaybetmesinden sonra ise benzin motorin ve LPG fiyatları hiç düşmedi aksine arttı. Gelen indirimler ise pompa fiyatına yani kullanıcıya yansımadı.

Dolar 18 TL seviyelerindeyken günümüzdeki fiyatlardan daha ucuza akaryakıt alabiliyorduk. Ancak doların yılbaşından beri yatay seyretmesine rağmen akaryakıt fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Bunun sebebi ise brent petrol fiyatlarındaki artış olarak gösteriliyor.

Brent petrol fiyatlarındaki artış tüm dünyadaki akaryakıt fiyatlarını yakından etkilerken ülkemizde döviz kurunun 13.5 seviyelerinde seyretmesi nedeniyle gelen zamlar daha bir okkalı oluyor.

MOTORİNE 52 KURUŞ ZAM

Bu geceden  geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 52 kuruşluk bir zam yapılması bekleniyor. Yapılacak zam miktarının doğrudan pompaya yansıyacağı dolayısıyla direkt olarak vatandaşlara yansıyacağı da belirtiliyor.

Benzin fiyatlarına ise artan brent petrol fiyatları nedeniyle bu hafta içerisinde motorine benzer miktarda bir zam gelmesi bekleniyor. Böylelikle hem mazot hem de benzin fiyatlarında 14 TL aşılmış olacak. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı