Tahıl yüklü Razoni gemisinde denetim tamamlandı

Müşterek Denetleme Timi ‘Razoni’ adlı gemide denetleme faaliyetlerini yaklaşık 2 saat içerisinde tamamladı.

Ekonomi 03.08.2022, 16:13
Tahıl yüklü Razoni gemisinde denetim tamamlandı

Ukraynanın Odessa Limanından hareket eden 27 bin ton mısır yüklü Razoni adlı gemi, dün akşam saatlerinde İstanbulda Karadeniz açıklarına ulaşmış ve kendisine tahsis edilen alana demirlemişti.

Sabah saat 10.00 sıralarında ise Türkiye, Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletlerden (BM) oluşan 20 kişilik ekip, gemide inceleme yapmak üzere Sarıyer Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Limanından yola çıkarak gemiye ulaşmıştı.

.Sabah saat 10.00 sıralarında ise Türkiye, Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletlerden (BM) oluşan 20 kişilik ekip, gemide inceleme yapmak üzere Sarıyer Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Limanından yola çıktı. Rus ve Ukrayna heyetleri Gözcü 1 ve Mileva adlı farklı iki tekne ile Razoni adlı gemiye ulaştı.

Denetim heyeti gemi içerisinde yaklaşık 2 saat süren denetimde geminin içerisinde mürettebatın olup olmadığını, gemide tahıl dışında bir şeyin taşınıp taşınmadığını denetledi. Denetleme faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından ekipler gemiden ayrıldı. Geminin kısa sürede İstanbul Boğazından geçmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı