EGM Yardımcısı Çalışkan: Toplum Soylu'nun açıklamalarından rahatsız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Sedat Peker'in iddialarının ardından Peker'e koruma polisi verilmesinde sorumluluğuna işaret ettiği Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan "Benim gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak?

Emniyet Personeli 28.05.2021, 12:27
EGM Yardımcısı Çalışkan: Toplum Soylu'nun açıklamalarından rahatsız


Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Pekerin, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya yönelik "Koruma polisimi sen vermedin mi?" iddiasının ardından, Soylu katıldığı bir televizyon programında dosyanın kendisinin üzerinde Demoklesin Kılıcı gibi sallandırıldığını belirtti.

Sedat Pekere özel polis koruması verilmesiyle ilgili olarak ise Soylu, "16 Ocak 2015te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir" ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların ardından Mustafa Çalışkana yönelik soruşturma başlatılacağı ve açığa alınacağı iddia edildi.


Soylunun suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Cumhuriyetten Seyhan Avşara yaptığı açıklamada, Soylunun hakkındaki iddialarına ilişkin, "Allaha sığınıyorum" dedi.

"Açığa alınmayı bekliyor musunuz?" şeklindeki sorusuna ise Çalışkan, "Türkiyedeki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiyede insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim" dedi.

"Soylunun açıklamaları sizde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor mu?" sorusuna ise Çalışkan, "Bence toplum rahatsız. Benim rahatsız olmam çok da önemli değil" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13