AK Partili Orhan Erdem: Soylu tehdit altında!

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, İçişleri Bakanı Soylu'nun büyük bir tehdit altında olduğunu, Soylu'nun korunması gerektiğini ifade etti.

GENEL 15.05.2021, 19:31
AK Partili Orhan Erdem: Soylu tehdit altında!

Kanal 42 Televizyonunda yayınlanan Sümen Altı programına konuk olan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgülün sorularını yanıtladı.

Erdem, İçişleri Bakanı Soylunun büyük bir tehdit altında olduğunu, Soylunun korunması gerektiğini ifade etti.

Sedat Peker gibi insanlar çıkar, çıkacaktır

Erdem, Pekerin açıklamaları için "Bu yayınlar, bu ülkeye yakışmıyor. Mafya ile adı anılan birinin söylemleri ile bu ülkede kararlar verilecek değil" diyen AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, "Sayın Soylu, İçişleri Bakanlığı döneminde çok kişinin nasırına, ayağına bastı. Yarın daha net göreceğiz. Bugün terördeki başarı... Neredeyse Güneydoğudaki mücadele bitiyor. Sayın bakanımız, çok önemli bir dönemin bakanlığını yaptı. Milletin de gönlünde bir yer kazandı. Kendisinin seveni kadar bu süreçte kayıpları olan, alanları daralanlar da vardır. Sedat Peker gibi insanlar çıkar, çıkacaktır. Yarın daha net görürüz neler olacağını. Daha çok erken" şeklinde konuştu.

Onu korumamız lazım

Orhan Erdem, Soylu için de şu ifadeleri kulandı:

"Sayın Soylu, yaptığı hizmetlerle bu milletin gönlünde bir yer aldı. Büyük bir tehdit altında olan bir bakanımız. Onu korumamız lazım. Allah, yardımcısı olsun. Her haberle bakanlar istifa edecek olsa, her videoyla bakanlar istifa edecek olsa ne ülke yönetilir ne de bir adım atılır. Bunlar geçmişte de yaşandı, bugün de yaşanıyor. Geri planını bilmemiz lazım. Biz, şuan küçük bir fotoğraftan görüyoruz. Yarın yetkililer daha geniş açıklamalar yapacaktır. Sayın Soylu, beş paralık adamlarla, işlerle uğraşacak biri değil. Buna da tenezzül etmez. Bir yerlerden menfaatleri kesilenlerin, onlara da sıranın geldiğini anlayanların son çırpınışlarıdır bunlar"

Yorumlar (0)
18°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:43
Yatsı 22:34