Emekli General ters kelepçeyi görünce kaçmaya karar vermiş

FETÖ'cü eski general Serdar Atasoy'un gözaltına alındığı operasyonda firar eden ve Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz'dan akla ziyan ifade: Serdar Atasoy ve Celalettin Çoban'ın arkadan kelepçeli halleri beni çok rahatsız etti. Bu yüzden yurt dışına çıkmak için o bölgede bulunuyordum.

GENEL 26.04.2021, 09:03
Emekli General ters kelepçeyi görünce kaçmaya karar vermiş

FETÖ itirafçısı eski general Serdar Atasoyun gözaltına alındığı operasyonda firar eden ve Yunanistana kaçmak isterken sınırda sahte kimlikle yakalanan emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz hakkında FETÖden dava açıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski MSB Personel Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Cankıymaz hakkında yürüttüğü FETÖ soruşturmasını tamamladı. 20 yıla kadar hapsi istenen iddianamede, Cankıymazın FETÖnün mahrem imamlarıyla sabit ve operasyonel hatlar üzerinden birçok kez iletişim kurduğunun tespit edildiği belirtildi.

LİSTEDE ADI VAR

15 Haziran 2016da Emniyet Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğüne gönderilen mailde, Cankıymazın ilk görev yerinde birlikte kaldığı ev arkadaşının FETÖcü olduğu, Cankıymazın da örgüt üyesi olduğunun ihbar edildiği kaydedildi. Darbe girişimi sonrası sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri Mehmet Partigöç ve Cemil Turhanın ofislerinde yapılan incelemede ele geçirilen evraklar arasında, Genelkurmay Muhabere Merkezinden gönderildiği anlaşılan "FETÖ ile iltisaklı olduğu değerlendirilen personel listesi" çıktığı, listede Cankıymazın da adının bulunduğu bildirildi.

BÖYLE SAVUNDU

İddianamede, emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymazın ifadelerine de yer verildi. Yunanistana neden kaçmaya çalıştığı sorulan Cankıymaz, şunları söyledi: "Evime ve kayınvalidemin evine baskın tarzında girilmesi beni ve ailemi çok rahatsız etti. Benimle birlikte operasyonda yakalanan Serdar Atasoy ve Celalettin Çoban isimli şahısları basında gördüğüm arkadan kelepçeli hali ve bunun teşhir edilmesi beni çok rahatsız etti. Bu durumdan dolayı kaçakçılarla kurduğum irtibat sonucunda yurt dışına çıkmak için o bölgede bulunuyordum."

ABDULLAH SARİCA

Yeni Şafak
 

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 15 Mayıs 2021
İmsak 03:53
Güneş 05:39
Öğle 13:05
İkindi 17:01
Akşam 20:22
Yatsı 22:00