15 Temmuz'da 2 oğlunu ve damadını şehit veren 96 yaşındaki Kızılcahamamlı Muzaffer Gülşen ninenin gözyaşları dinmiyor

FETÖ’nün hain darbe girişiminin yaşandığı gece Kızılcahamam’dan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne giden Gülşen ailesi 3 şehit verdi. 2 oğlu ve damadı şehit düşen Muzaffer Gülşen’in acısı ise 6 yıldır dinmiyor.

Gündem 14.07.2022, 14:15
15 Temmuz'da 2 oğlunu ve damadını şehit veren 96 yaşındaki Kızılcahamamlı Muzaffer Gülşen ninenin gözyaşları dinmiyor

FETÖnün 15 Temmuz 2016daki hain darbe girişimi sırasında Kızılcahamamda yaşayan Gülşen ailesi üyeleri demokrasi nöbeti tutmaya, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın çağrısı ile Kızılcahamamdan 70 kilometre yol gelerek vatan savunması için aynı aileden Mehmet Gülşen (63), Hakan Gülşen (43), hem kuzenleri hem de enişteleri olan Lütfi Gülşen (63) F-16 savaş uçağından Külliyeye atılan bomba sonucu hayatlarını kaybetti.

“Kimsenin haberi yokken mezarlarına gitmiştim orada da uyuya kalmışım”

Evlerine aynı gün 2 oğlu ve bir damadını şehit veren ve o gün evde uyuyorlar sandığı için telefonlar arayıp rahatsız etmek istemediğini dile getiren Muzaffer Gülşen (96), “Gittiklerini tahmin etmedim. Yavrularım evde uyuyorlar diye aramadım. Akşam ortanca oğlum öldüklerini söyledi. Elime telefonu aldım ama Hakanı arayamadım uyuyorlar diye. Acıları hala devam ediyor. İki oğlumu, bir damadımı kaybettim. Damadımı da kendim büyütmüştüm. Bir gün kimsenin haberi yokken mezarlarına gitmiştim orada da uyuya kalmışım. Kimseye de dememiştim” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz sonrası devlet tarafından şehitler için kendisine verilen para ile Somalide 6 su kuyusu açtıran Gülşen, kaybettiği evlatları için ağıtlar yakıp acısını dindirmeye çalışıyor.

“Arkadaşlarla haberleşip Kızılcahamamdaki Cumhuriyet Meydanında toplandık”

Kızılcahamam Cumhuriyet Meydanında toplanıp ortak bir şekilde Ankaraya hareket edildiğini aktaran şehitlerin kardeşi Nizami Gülşen, “15 Temmuzda Kızılcahamamdaydım. Ankaradaki arkadaşlarım aradı, ‘MİTi helikopterler tarıyor dediler. Buradaki arkadaşlarla haberleşip Kızılcahamamdaki Cumhuriyet Meydanında toplandık. Ankaraya gitme kararı aldık. O anda eniştemi gördüm, ‘Enişte senin ne işin var burada. Sen evde çocuklara bak dedim. Sonra abimi gördüm, ‘Gidelim bir demokrasi dersi verelim dedi. Bir daha onları göremedim” diye konuştu.

“Parçalanan telefondan sim kartı alıp kendi telefonuna takmış”

Kardeşinin telefonunu aradıklarında başka birinin açması ile şehit olduklarını anladığını belirten Gülşen, “Ben de Ankaraya gidecektim ama bana sen burada kal, itfaiyeyi getirin ayrılmayın dediler. Sürekli telefonla birbirimizi arıyorduk. En son ablamla görüşmüşler, sonrasında haber alan olmadı. Kızılcahamamdan giden otobüsler geldi ama bizim aileden kimse yoktu. Öğlen 3 gibi kardeşimin telefonunu aradık, başka birisi çıktı. Parçalanan telefondan sim kartı alıp kendi telefonuna takmış. Ankaraya yeğenlerim gidip hastaneleri aramış. En son soğuk hava deposunda bulmuşlar” dedi.

“Mezarlarını sulayıp bakımlarını yaparım”

Her gün şehitlerin mezarını 2 kez ziyaret ettiğini belirten Gülşen, “Cenazelerini köye getirip defnettik, bir şehitlik yaptık. 12 kişilik ailede tek erkek ben kaldım. Allah o günleri kimseye yaşatmasın. Her gün iki kere mezarlarına uğrarım. Mezarlarını sulayıp bakımlarını yaparım. Onlar en büyük mertebeye ulaştılar” ifadelerini kullandı.

“Onlarla yaşıyormuş gibi konuşur”

Evlatlarını kaybeden Muzaffer Gülşenin şehitlerin mezarı başında oturup onlarla konuştuğunu kaydeden Nizami Gülşen, “Annem 3 günü geçtikten sonra beni mezarlığa götür der. Gelir burayı ziyaret eder. Bir gün de kimseye söylemeden gelmiş. Her yere baktık en sonunda mezarların başında uyurken bulduk. Mezarlığa geldiğinde de sabahlara kadar onlarla yaşıyormuş gibi konuşur” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı