5 yıldır aynı ceketle derse giren öğretmenlerimiz var

Bu tespiti yapan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, tüm eğitim çalışanlarına giyim, ulaşım, beslenme, yakıt ve kira yardımı yapılmasını istedi.

Gündem 06.11.2022, 14:20 06.11.2022, 14:21
5 yıldır aynı ceketle derse giren öğretmenlerimiz var

DENİZ AYHAN

Yoksulluk günden güne derinleşirken, öğretmenler de ekonomik krizden nasibini aldı. Milli Eğitim Bakanlığının komisyondaki bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Anadoluda beş yıldır aynı ceketle derse giren öğretmenler var” dedi. Tutdere, sosyal devlet ilkesi gereği tüm eğitim çalışanlarına giyim, ulaşım, barınma, beslenme, yakıt, kira yardımı yapılmasını da istedi.

Tutdere, “Öğretmenlerimizin yaşadığı mağduriyeti hiçbirimiz görmezden gelemeyiz. Öğretmenler yoksul, perişan, evine ekmek götüremez hale geldi. Kirasını ödeyemeyen, çocuğunu okutamayan öğretmenler var” dedi ve şunları söyledi:

“HAYAL KURAMIYORLAR”

“Genç öğretmenler artık ev, araba alma, evlilik yapma hayali bile kuramıyor. Ekonomik sorunlarla boğuşan öğretmen ordusunun nitelikli eğitim vermesi, nitelikli öğrenci yetiştirmesi mümkün değil.  Milli Eğitim Bakanlığının Anadoludaki neferleri olan öğretmenleri enflasyon karşısında koruyamazsa, sizin o koltukta oturmanızın bir anlamı yok, Türkiyedeki eğitim sorunlarının çözülme şansı da yok.” Tutdere, 19 Kasımda yapılacak kariyer sınavının iptal edilmesi çağrısında da bulundu.

Kaynak : Sözcü Gazetesi

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı