8 Mayıs Cuma (bugün) sokağa çıkma yasağı var mı? Yasak ne zaman, saat kaçta başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın normalleşme planı ve korona virüsle mücadele kapsamında uygulanacak tedbirlerle ilgili olarak bir müddet daha hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek açıklamasının ardından 8 Mayıs Cuma (bugün) sokağa çıkma yasağı var mı? Yasak ne zaman, saat kaçta başlıyor? bugün sokağa çıkma yasağı var mı ? gibi sorular bir çok insanın merak ettiği onular arasında yer almaya başladı.

Gündem 08.05.2020, 01:59
8 Mayıs Cuma (bugün) sokağa çıkma yasağı var mı? Yasak ne zaman, saat kaçta başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğanın normalleşme planı ve korona virüsle mücadele kapsamında uygulanacak tedbirlerle ilgili olarak bir müddet daha hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek açıklamasının ardından 8 Mayıs Cuma (bugün) sokağa çıkma yasağı var mı? Yasak ne zaman, saat kaçta başlıyor? bugün sokağa çıkma yasağı var mı ? gibi sorular bir çok insanın merak ettiği onular arasında yer almaya başladı. 

İçişleri bbakanlığı sokağa çıkma yasağı genelgesi 8 Mayıs yayınlandı mı?

Sokağa çıkma yasağı uygulaması bazı illerde bu hafta da devam edecek. 24 ilde bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı öncesi, yarın sokağa çıkma yasağı var mı? sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından yoğunlukla araştırılıyor. 8 Mayıs Cuma günü sokağa çıkma yasağı detayları genelge kapsamında yayınlandı. Peki, yarın sokağa çıkma yasağı kaçta başlıyor?İşte, yarınki sokağa çıkma yasağı ile ilgili ayrıntılar.

8 MAYIS CUMA GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI? 
İçişleri Bakanlığı, 8 Mayıs saat 24.00 ile 10 Mayıs saat 24.00 arasında 24 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin illere genelge gönderdi.

Genelgeyle, 8 Mayıs saat 24.00 ile 10 Mayıs saat 24.00 arasında büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Genelgeyle, "Şehir giriş/çıkış tedbirleri" Genelgesi kapsamında daha önce seyahat kısıtlaması kaldırılan Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla illerinde sokağa çıkma kısıtlaması da kaldırıldı.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 8 Mayıs Cuma günü market, bakkal ve manavlar saat 23.00e kadar faaliyet gösterebilecek. 9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günleri market, bakkal ve manavlar kapalı olacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA NERELER AÇIK? 
Ramazan ayı münasebetiyle, sokağa çıkma kısıtlaması olan 9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günleri sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri, 10 Mayıs Pazar gününün "Anneler Günü" olması dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlaması olan 9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günleri evlere servis şeklinde hizmet sunmak üzere sadece çiçek satan iş yerleri, ilaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.), valilikler/kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50 bin nüfusa bir adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 kilometre için bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (bu madde kapsamında açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecektir ve nöbetçi akaryakıt istasyonlarının marketleri açık olacak) faaliyet gösterebilecek.

Kaynak: Ajans Kamu
Yorumlar (0)
banner51
15°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:36