ABD'den flaş Filistin kararı!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD'nin Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) 150 milyon dolardan fazla yardım sağlayacağını duyurdu.

Gündem 07.04.2021, 22:32
ABD'den flaş Filistin kararı!

150 MİLYON DOLARLIK YARDIM

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABDnin Birleşmiş Milletler Yakın Doğudaki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına (UNRWA) 150 milyon dolardan fazla yardım sağlayacağını duyurdu.

Biden ve Ürdün Kralı 2. Abdullah telefonda görüştü
Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Bidenın Ürdün Kralı 2. Abdullah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği duyuruldu.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Bidenın Ürdün Kralı 2. Abdullah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği duyuruldu. Görüşmede, Bidenın Kral Abdullaha ABDnin Ürdüne olan güçlü desteğini ifade ettiği belirtildi. Açıklamada, iki liderin Ürdün ile ABD arasındaki güçlü ikili bağları, Ürdünün bölgedeki önemli rolünü ve birçok siyasi, ekonomik ve güvenlik meselesinde ikili işbirliğini güçlendirmeyi ele aldıkları belirtildi. Açıklamada ayrıca, Bidenın ABDnin İsrail-Filistin arasındaki çatışmada iki devletli çözümü desteklediğini de yinelediği aktarıldı.

Ürdünde geçtiğimiz cumartesi gecesi eski Veliaht Prensi Hamza bin El Hüseyin ev hapsine, eski bir bakan da dahil 20 kişi güvenlik nedeniyle gözaltına alınmıştı. Gözaltların ardından ülkede yaşanan siyasi karışıklık darbe girişimi olarak nitelendirilmiş, Prens Hamzanın Kral 2. Abdullaha sadakat yemini ettiği bir mektubu imzalaması ile olaylar son bulmuştu.
 

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:31
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:54
Akşam 19:59
Yatsı 21:27