ABD'li Tarihçi'den Müthiş İddia! "Amerika'yı Türkler Keşfetti"

Amerikalı tarihçi D.Matlock'tan müthiş iddia! Amerika'yı Türkler keşfetti diyen ABD'li tarihçinin sözleri sosyal medyada yankı uyandırdı.

Gündem 21.02.2021, 19:35
ABD'li Tarihçi'den Müthiş İddia! "Amerika'yı Türkler Keşfetti"

Vikinglerin kökeni Türktür, Kızılderililer Türk ırkından geliyor ve buna benzer iddialar sık sıkı özellikle sosyal medyanın gündemine düşer, üzerine uzun uzdadıya tartışılır. Kimliler kaynaklarla çürütmeye yada ispatlamaya çalışır kimileri ise olayı espiriye döker.

Gene D. Matlockun yazdığı "Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz" kitabındaki bilgiler olayı bambaşka bir boyuta taşıdı.

Takvimde yer alan habere göre kitapta Matlock şu ifadelere yer veriyor; Elimi neye atsam önünde sonunda her şeyin kaynağı olarak karşıma Türkler ve coğrafya olarak da Türkiye ve Orta Asya çıkıyordu. Zira dikkatle incelediğimde Eski Ahit ve İncilde bahsedilenler Türkiye ile bağdaşıyordu. Nuhun Gemisi efsanesi, Büyük TufanBu da bana şunu gösteriyordu: İnsanlığın başladığı yer Türkiye idi. Biz insanlar tüm uygarlığın atası olarak Sümer, Yunanistan, Mısır ve Çini görmeye yanlış bir şekilde şartlanmışız.

Yeni ilk insanların yaşadığı cennet bahçesi Sibirya bozkırlarıdır. Buradaki ilk insan olan Adem (İngilizcedeki yazılışıyla Adam) Türk dilinde insanoğlu anlamında kullanılır. Bugün herkes kendi neslinin izlerini Türklere dek sürebilir. Bu tüm dinlerin, dillerin de tek bir kaynaktan çıktığını gösteriyor: Türklerden! Finlandiyada Kırkpınar diye bir yer var! Hintlilerin Kutsal Kitabı Mahabharata Türklerin tarihlerini anlatıyor. Yunanlıların büyük tanrısı Zeusun ismi de Türkçe. Yakın tarihte İrlandalılar, Galiler ve İskoçyalıların DNAsı incelendi ve Altaydan geldikleri kanıtlandı.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 04 Mart 2021
İmsak 06:03
Güneş 07:27
Öğle 13:21
İkindi 16:30
Akşam 19:05
Yatsı 20:24