Ahlaksız paylaşımla ilgili Pegasus'tan açıklama geldi

Bir kaç Pegasus çalışanının Kadir Gecesi'nde yaptığı ahlaksız paylaşım sonrası tepkiler birbiri ardına gelmişti. Pegasus'u etiketleyen vatandaşlar bu şahısların işte kovulması talebinde bulunmuştu, konu ile ilgili kurumdan açıklama geldi

Gündem 29.04.2022, 09:05
Ahlaksız paylaşımla ilgili Pegasus'tan açıklama geldi

Bir gurup Pegasus çalışanının Kadir Gecesinde alkol masasında kadeh kaldırıp "Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin" şeklindeki ahlaksız paylaşımı büyük tepkiye sebep oldu. Sosyal medyada konu ile ile ilgili olarak Pegasus etiketleyen vatandaşlar bu kişilerin işlerinden çıkarılması talep etti. Olayın hemen ardından bu karede yer alan şahıslar sosyal medya hesaplarını kapatsa da tepkilerin ardı arkası kesilmedi. Çirkin paylaşım sonrası Pegasus şirketinden gelen açıklamada, söz konusu kişilerle ilgili gerekli aksiyonların alınacağı duyuruldu.

İşte Pegasustan yapılan o açıklama:

"27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz. Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır."

Türkiye

Yorumlar (1)
Ahmet Cengiz 3 hafta önce
işten tazminatsız ivedilikle kovulmalıdırlar. Müslüman mahallesinde salyangoz satılmayacağını herkes anlasın.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı