Ahmet Hakan: Yok artık öyle FETÖ dönemindeki gibi sınav sorusu çalmak

Ahmet Hakan, KPSS'de soruların sızdırıldığı iddiası üzerine yaşananları "Yok artık öyle FETÖ dönemindeki gibi sınav sorusu çalmak, sınavlara şaibe karıştırmak, sınav çakallığı yapmak" sözleriyle değerlendirdi.

Gündem 04.08.2022, 15:01
Ahmet Hakan: Yok artık öyle FETÖ dönemindeki gibi sınav sorusu çalmak

Hürriyet Genel Yayın Yönetmen, Ahmet Hakan, KPSSde soruların sızdırıldığı iddiasını ve akabinde yürütülen soruşturmaları köşesine taşıdı.
Hakan, yazısında şu ifadeleri kullandı:
"KPSS ile ilgili ortaya çıkan şaibe iddiaları karşısında... ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Yok böyle bir şey. Hepsi yalan türü bir yaklaşım sergilemişti. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan ne yaptı? Şu iki şeyi: Bir: Devlet Denetleme Kurulu’na iddiaları inceleme talimatı verdi. İki: ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü görevden aldı. Bu ne demek? Şu demek: Yok artık öyle FETÖ dönemindeki gibi sınav sorusu çalmak, sınavlara şaibe karıştırmak, sınav çakallığı yapmak."

Yorumlar (2)
müfettiş 11 ay önce
peki .MEB Bakanlık Müfettişi mülakatını Danıştay iptal ettiği halde niye uygulanmadı ve hala da uygulanmayı bekliyor mağdurlara adaleti kim sağlayacak
ertürk 11 ay önce
yeni atanan başkan malum bir sendikanın başkanlığını yapmıştır. bunda problem yok. ama bu sendika her nedense anlaşmalarını bu yayın evi ile yapmış ve kendi akademi içeriklerini bu yayınevine hazırlatmıştır. biz kime güvenecegiz
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı