AK Partili Demiröz'den, "İl sayısı 100'e çıkacak" haberine yalanlama

AK Partili Vedat Demiröz, Ahlat'ta yaptığı konuşmada kullandığı ifadelerin yanlış yansıtıldığını, Türkiye'de il sayısının 100'e çıkarılması halinde Ahlat'ın bunların arasında alacağına dair temennisini dile getirdiğini söyledi.

Gündem 26.06.2022, 13:38
AK Partili Demiröz'den, "İl sayısı 100'e çıkacak" haberine yalanlama

Bitlisin Ahlat ilçesinde düzenlenen "Kültürel Etkileşim ve Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlatta" etkinlikleri başladı.

Ahlat Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle 1071 Millet Bahçesinde düzenlenen etkinliklerde, Anadoluya ait yöresel el sanatları ve lezzetler ustalarca tanıtılıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Müslüman Türklerin Anadoluya kapılarının açıldığı en önemli yerlerden birinin Ahlat olduğunu söyledi.

"İL SAYISININ 100E ÇIKACAĞI BİR ZAMANDA, AHLATIMIZI DA BU ŞEHİRLER ARASINA ALACAĞIZ"

Türkiyenin en büyük millet bahçelerinden birinin Ahlatta inşa edildiğini anlatan Demiröz, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla Türkiyenin il sayısının 100e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlatımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Son iki yılda salgının etkisinden, bütün dünya ülkeleri gibi bizler de etkilendik. Ama 20 yıldan beri bu ülkeyi dünya ülkesi haline getiren, dünyada söz sahibi yapan bir dünya liderimiz var. Onun etrafında kenetlenerek Türkiye bugün tam bağımsız bir ülke oldu. Sizler de izliyorsunuz, dış politikada dünyaya sesini duyuran, savaşan ülkeleri bir masaya oturtan, yeri geldiği zaman dünyanın 60 tane mağdur ülkesini yanına alan, onlara sahip çıkan lider bir ülke haline geldi. 2023te zafer, ülkesini sevenlerin olacak."

"SÖZLERİM YANLIŞ YANSITILDI"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlisin Ahlat ilçesinde yaptığı konuşmanın bazı yayın organlarınca "il sayısı 100e çıkarılacak" şeklinde yanlış yansıtıldığını, bu hususta verilmiş bir kararın olmadığını belirtti.

Demiröz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün Ahlatta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında il sayısı 100e çıkarılacak şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda, Türkiyenin şehir sayısının 100e çıkarılması halinde Ahlatın bunların arasında yer alacağı temennisidir." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı