Bakan Soylu'dan CHP'li Bakan'a tepki: 'Cevheri Güven'in adamısın'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın sözlerine, “FETÖ’cülerden çok iyi bilgi alıyorsun. Tam bir FETÖ ağzısın. (Firari FETÖ'cü) Cevheri Güven’in adamısın. Cevheri Güven’in elemanı” diyerek tepki gösterdi.

Gündem 18.11.2022, 20:08
Bakan Soylu'dan CHP'li Bakan'a tepki: 'Cevheri Güven'in adamısın'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor. Komisyonda milletvekilleri bütçeye ilişkin görüşlerini bildirdiği esnada söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Baş polislerin komiser yardımcısı olması lazım. Hepsi deneyimli. FETÖ gittiğinde bu teşkilatın yükünü onlar çekti. Şu an polisleri ikiye bölüyorsun eski polis, yeni polis diye. Sen Jandarma Teşkilatındaki Kurtoğlu ve Menzil yapılanmasını anlat, cemaat konuşacaksan.

Komuta kademesinde Kurtoğlu, aşağıda Menzil yapılanması. FETÖcüler Menzilin içinde nasıl saklanıyorlar onu anlat. Polis intiharlarının dışında 3600 ek göstergelerde ortaokul, lise mezunu polisleri niye ayırdın onu anlat. Bu insanlar emekliliğinin son günlerinde refah içinde yaşayacakları durumda Polis Meslek Yüksekokulu vardı da bu polisler oradan mezun olmadılar mı? Boş konuşma burada. Eğer cevap vereceksen polis intiharlarına cevap vereceksin. Benim verdiğim soru önergesine Twitterdan bakan yardımcıların cevap vermeyecek, sen cevap vereceksin. Bu iş devlet geleneğiyle olur. Devlet terbiyesi almamış adam Twitterdan cevap verir. Böyle bir usul mü var?” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Soylu, CHPli Bakana tepki göstererek, “FETÖcülerden çok iyi bilgi alıyorsun. Tam bir FETÖ ağzısın. (Firari FETÖcü) Cevheri Güvenin adamısın. Cevheri Güvenin elemanı” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı